Tosyalı bir vatandaş sokak köpeklerine bakın ne yaptı

Tosya’da hayvan sever vatandaş hasta sokak köpeği için 50 km yol gitti

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde bir hayvan sever vatandaş ömrünü başıboş sokak köpeklerine adadı.

Tosya ilçesinde Orhan Baba adıyla bilinen Hayvan sever Orhan Taviloğlu hasta köpeği 25 km mesafeden tedavi için veteriner hekime götürdü.  Geçtiğimiz aylarda Tosya – Kastamonu yolu 30. Km de bulunan Çiftlik Köprüsü’ne bırakılan yaklaşık 43 adet sokak köpekleri için haftanın 3 günü arabası ile yiyecek götürerek adeta açlıktan ölmelerini engelledi. Orhan Taviloğlu kar kalınlığının 20 cm ye ulaştığı ve yağışın etkisini artırarak devam ettiği bölgeye sokak köpekleri için yine yiyecek götürdü. Götürdüğü yiyeceklerle sokak köpeklerini doyuran Orhan Taviloğlu karların üstünde bir köpeğin baygın bir vaziyette yattığını fark etti.  Hasta köpeği arabasına alan Orhan Taviloğlu ilçe merkezine getirerek veteriner hekime götürdü. Veterinerden çıktıktan sonra hasta köpeğin durumuna çok üzülen Orhan Taviloğlu’’ Görüyorsunuz dimi bunların aç, susuz ve çaresiz durumlarını. Ben esnaflık yapan bir kişiyim zamanım ve imkânlarım bu köpekleri doyurmak için yeterli değil. Fakat ben fedakârlık yaparak bu köpeklerin açlıktan, soğuktan ve de hastalıktan telef olmamaları için her şeyi yapıyorum. Hayvan sever derneklerinden bu sokak köpekleri için destek vermelerini talep ediyorum’ ’dedi.

 Orhan Baba’nın baygın vaziyette bulup Tosya ilçesinde veterinere getirdiği sokak köpeği ilk müdahalesinin ardından tedavi altına alınan hasta köpek iyileşmesinin ardından tekrar doğal ortama bırakılarak zorlu yaşam koşulları altında hayat mücadelesi vermeye devam edecek.

   (SDA-

banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
ihsan
ihsan - 13 ay Önce

Yok artık diye manşet atılacak bir şey yapmamış.. İnsan olmanın gerekliliğini yapmış Allah razı olsun.. Yapmayanlar için atmak lazım yok artık manşetini..

Mustafa
Mustafa - 13 ay Önce

Helal olsun abi sana. Allah bu iyiliğine karşılık bol rızıklar nasip eylesin sana.

çatalkayalı
çatalkayalı - 13 ay Önce

Allah razı olsun yıllardır mahallemizde kedi köpeklere hizmet ediyor yemek su hatta tıbbi malzeme ilaç veriyor haber olmak için değil bu canlara bi çözüm bulmak için çabası teşekkür ediyoruz kendisine

MuRaTT
MuRaTT - 13 ay Önce

Allah razı olsun abı senden reklam olacak bı durum deqıl yazık gunah be onları oraya atanın bırakanın Allah belasını versın keske elımde olsa yardım edebılsem tosya beledıyesını bu duruma bos kalmaması lazım ama ???? neyse ALLAH razı olsun abı senden ne dıyım baska

SIRADAKİ HABER