Tosya'dan Gazze'ye Büyük Destek

Tosya'dan Gazze'ye Büyük Destek

İsrail’in Filistin’e yönelik kara harekatı başlatmasının ardından yurt genelinde tepkiler çığ gibi büyüyerek devam ediyor.

Tüm yurt genelinde yardım kampanyası başlatıldı. Cuma hutbesinde ‘Biz akşam fırınlarda sıcak pide almak için beklerken Filistin’deki Müslümanlar bir parça yiyecek ekmek ve saldırılarda yaralanan çocuklar tedavi olmak için ilaç bekliyor. Çocuklar elindeki çikolatasını yiyemeden can veriyor. Filistin halkı için Cuma namazı çıkışında yardımlarınızı bekliyor’ denilmesi üzerine Tosya halkı namaz çıkışı seferber oldu.

İlçe genelinde cami önlerinde namaz çıkışı sergiler açıldı. Camiden çıkan cemaat genç yaşlı demeden Filistin’de İsrail saldırısı altında yiyecek ekmek, tedavi olacak ilaç arayan halkın gözyaşını bir nebze olsun dindirmek, çocukların onlara bu zor günlerinde destek olmak için Tosya halkı büyük fedakarlık örneği sergileyerek Filistin’e ulaştırılmak üzere yardımlarını sergilere bıraktı. Önemli miktarda yardımın toplandığı Tosya’da Filistin’e her zaman destek olunacağı mesajı verildi.

Yardımlar sonrası açıklama yapan İlçe Müftüsü Mehmet Korkmaz; sizinde bildiğiniz gibi bugün Türkiye genelinde Filistin’deki kardeşlerimize bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.  Bizde Tosya din görevlileri olarak, halk olarak camilerimizde bu yardıma katkı sağlamak amacıyla sergi açtık. Bütün camilerimizde vatandaşımızın gerçekten bu sergiye bu yardıma karşı duyarlılığı her zamankinden daha fazla bugünkü sergilerden gelen paranın miktarı da bunu gösteriyor.  Zaten millet olarak devlet olarak bu gibi yardımlarımızda daima önde olduğumuzu bütün dünyaya ispatlamış durumdayız. Yardım eden arkadaşlarımızdan cemaatimizden Allah razı olsun. Bu akan kanın kısa zamanda durması ve sükune ermesi için Allah’tan niyaz ediyorum.  Oradaki şehitlerimize de Allah rahmet eylesin.  Başka diyecek bişey yok. Dua edeceğiz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2014, 01:46
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER