TOSYA’DA VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

TOSYA’DA VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

TOSYA’DA VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI


HABER : SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde 22-28 Şubat tarihleri arasında kutlanacak olan 27. Vergi Haftası Etkinlikleri kutlamaları başladı.

Kutlamalar saat 09.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törene Vergi Dairesi Müdürü Nurgün Eser, vergi dairesi personeli, serbest muhasebeci ve mali müşavirler katıldı. Tören çelenk sunumunun ardından İstiklal Marşı okunması ve Saygı Duruşuyla sona erdi. Törenin ardından Vergi Dairesinde çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Kutlamalar makam ziyaretleri ile devam etti. İlk ziyaret Kaymakamlık Makamına yapıldı.  Vergi Dairesi Müdürü Nurgün Eser personel ile birlikte Kaymakam Yusuf Cıbır’ı makamında ziyaret etti. Çiçek takdiminin ardından kutlama rozetini taktı.

Ziyaretler öğleden sonra Belediye Başkanlığı ile devam etti.

Vergi Dairesi Müdürü Nurgün Eser, personel ile birlikte Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin'i ve Tosya'da inceleme gezisi yapmak ve köy muhtarları ile birlikte sorunları masaya yatırmak için toplantı yapan Kastamonu Milletvekili Metin Çelik'i belediyede ziyaret etti. Milletvekili Çelik ve Başkan Şahin'e kutlama rozetini takan Müdür vekili Eser Başkan Şahin'e çiçek takdim etti.

Ziyaretlerin ardından açıklama yapan Vergi Dairesi Müdürü Nurgün Eser; "Eğer vergi konusunda bilinçli bir toplum olursak bu bilinç bize yatırımların ve hizmetlerin daha etkin ve daha kaliteli yürümesi için bir gerekçe olacaktır. Toplumda bu bilinci yaygınlaştırmamız lazım. Vergi haftasının hayırlı olmasını ve ülkemiz için de vergi konusunda bilinçli bir toplum yaratılması için vesile olmasını diliyorum” dedi.

Vergi Haftası kutlama etkinlikleri bugün öğrencilerin Vergi Dairesini ziyareti ve mükellef ziyaretleri ile devam edecek.
YORUM EKLE
YORUMLAR
ASUMAN
ASUMAN - 2 yıl Önce

Vatandaş kadar vergi dairesi personellerinin de işlerini iyi öğrenip vatandaşa 20 yıl öncesi gibi bu gün git yarın gel tavrıyla eziyet etmeden işlerini iyi öğrenmeler,i miadı geçmiş personellerin bir şekilde tasviye edilmesini umuyorum.Dahası Tosyalı memurun Tosyada çalışmasını da hiç onaylamıyorum

banner226
SIRADAKİ HABER