TOSYA'DA ÖĞRENCİLER TRAFİK HAFTASINDA KARANFİL DAĞITTI

TOSYA'DA ÖĞRENCİLER TRAFİK HAFTASINDA KARANFİL DAĞITTI

TOSYA'DA ÖĞRENCİLER TRAFİK HAFTASINDA KARANFİL DAĞITTI
Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Trafik Haftası nedeniyle trafik ekipleri bu defa farklı bir uygulama için trafikde araç sürücülerini durdurdu. Trafik uygulamasına katılana öğrenciler araç sürücülerine çikolata ikram etti ve karanfil verdi.

Çankırı Kavşağı’nda konuşlanan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Bozkurt, polis memurları ve öğrencilerden oluşan ekip ve D-100 Karayolunda araçları durdurdular.Polis yeleği ve şapkası giyen öğrenciler Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası nedeniyle sürücülere çikolata ikram etti, karanfil verdi.


Öğrenciler sürücüleri hız kurallarına uymaları, emniyet kemeri takmaları ve yorgun ve uykusuz araç kullanmamaları hususlarının kendi can güvenliği açısından önemli olduğunu anlattı.

Çankırı Kavşağı’nın ardından uygulama şehir içinde Osmanlı Parkı Yanı, Ulu Cami Önü ve Hastane yanında devam etti.
Polisin 24 saat vatandaşın can ve mal güvenliği için çalıştığını belirten Bozkurt, sürücüleri yorgun ve uykusuz araç kullanmamaları konularında uyararak yorulduklarında mola vermelerini tavsiye etti.


Uygulamadan memnun olan sürücüler polis ekiplerine teşekkür ederek bütün kurallar bizim can ve mal güvenliğimiz için konuluyor dedi.
Polis ekipleri sürücülere günün anısına çikolata ikram ederek hayırlı yolculuk diledi.Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2014, 23:59
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER