TOSYA’DA MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTI

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin 2013 Yılı 2. olağan toplantısı dün İlçe Halk Kütüphanesi konferans salonunda Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz’ün başkanlığında yapıldı.

TOSYA’DA MUHTARLAR SORUNLARINI ANLATTI

Toplantıya Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Zalim, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Recep Keçeci,  Jandarma Merkez Karakol Komutanı J.Bçvş. Hikmet , İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Bozkurt, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Rıfat Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Korkmaz, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Gümüş, İl Genel Meclisi üyesi Ali Sarıkayalı ve köy muhtarları katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstikal Marşı’nın okunmasının ardından yazılı gündem okundu,  Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz birliğe 5 yılda genel bütçeden ve özel idareden yol ve içme suyu hizmetlerinde kullanılmak üzere 5milyon 737 bin TL ayrıldığını ve gelen paranın da köylerin hizmetinde kullanıldığını söyledi.  2013 yılında birliğe ilk olarak 314 bin TL ayrıldığını ve daha bu rakamın 1milyon TL ye ulaştığını söyledi. Kaymakam Türköz gelen para ile köylerin sorunlarını çözmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Toplantı muhtarların dilek ve sorunlarını dile getirmesiyle sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 18:17
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER