TOSYA’DA MİNİK ÖĞRENCİLER YANGIN TATBİKATI YAPTI

TOSYA’DA MİNİK ÖĞRENCİLER YANGIN TATBİKATI YAPTI


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

    KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde İtfaiye Müdürlüğü Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası kapsamında Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu’nda yangın tatbikatı düzenledi.

Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu öğrencilerinin de katılımı ile yangın tatbikatı yaptı.

Tatbikat yangın sireninin çalmasıyla başladı. Öğrenciler hızla okulu boşalttı. Sınıfta mahsur kalan bir öğrencinin sınıf penceresinden tahliyesi gerçekleştirildi.

Bazı öğrencilerin oldukça heyecanlı olduğunun gözlendiği tatbikatta, Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri itfaiye aracının merdiveni yardımıyla, yüksek katlı sınıf penceresinden sınıfta mahsur kalan bir öğrenciyi güvenli bir şekilde aşağı indirdi.

Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tatbikatın ardından yangınlara ilişkin olarak da okul bahçesinde toplanan öğrencilere bilgiler aktardı. Yangın tüpünün olası bir yangında nasıl kullanılması gerektiğini gösterdi.

Ekipler yangınla birlikte deprem gibi doğal afetlerde nasıl hareket edilmesi gerektiğini de uygulamalı olarak Tosya Şehit Er Murat Çökmez İlkokulu öğrencilerine gösterdi.

Tosya’da yangınların önüne geçme ve bu yönde eğitimli kişilerin sayısal olarak artırılması amacıyla çalışmalar yapan Tosya Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, bu yöndeki eğitimlere önümüzdeki günlerde de çeşitli okullarda devam ettirecek.

 (SDAYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER