TOSYA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Kastamonu Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Tosya Belediyesi tarafından belediye düğün salonunda kentsel dönüşüm ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TOSYA’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

 Belediye Başkanı Kazım Şahin, Başkan Yardımcısı Fazıl ateş ve birim sorumlularının katılımları ile düzenlenen toplantıda kentsel dönüşüm ile ilgili genel bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulunulurken, kentsel dönüşümle birlikte kent merkezlerinin daha modern bir hal alacağı ifade edildi.

Düzenlenen toplantıda yetkililerce yapılan açıklamada; “Kentsel dönüşüm, kentteki sorunlu alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesi amacı ile yeniden yapma veya sağlıklı hale getirmek için uygulama yapılması anlamına geliyor.  Kısaca kentsel dönüşüm kentin dokusunu bozan sorunların giderilmesi oluyor. Bu şekilde de kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi, depreme dayanıklı olmayan, ekonomik ömrünü doldurmuş binaların yeniden yapılarak olası doğal afetler sonucu oluşacak zararların en aza indirilmesi amaçlanıyor. Kentsel dönüşüm sürecinde ortaya çıkacak ihtiyaçlar şunlar olabilir; yeni konut yapılması, doğal afet riski olan bölgelerdeki veya yapısı itibariyle riskli olan binaların yeniden inşası, zayıf yapılı binaların (gecekondu) yapımının engellenmesi, şehrin modern ve medeni ihtiyaçları karşılayacak hale getirilmesi (kongre ve finans merkezleri, park ve eğlence alanları inşası)” denildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2013, 21:49
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER