Tosya’da İmamlara ve Muhtarlara İlk Yardım Eğitimi Verildi

Tosya’da İmamlara ve Muhtarlara İlk Yardım Eğitimi Verildi
banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde İmam ve Muhtarlara İlkyardım Eğitimi ilkyardım eğitimi verildi.

Kastamonu 112 Acil Koordinasyon Merkezi tarafından Tosya Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğinde imam ve muhtarlara yönelik ilkyardım eğitimi düzenlendi. İlçe Müftülük Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya; İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Karakaş, ve ilçede görev yapan imamlar ve muhtarlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Orman İşletme Müdürlüğü uzmanları tarafından yangının ilk çıkış anında yapılması gerekenleri ve söndürme anında dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. Yangın söndürme çalışmaları esansında araç gereç ve ekipman kullanımında dikkatli olunması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, rüzgârın yönünün de dikkate alınması gerektiğini hatırlattı.

Eğitimde 112 Acil Koordinasyon Merkezi uzmanları ise ilk yardım konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Kaza ya da başka bir olay anında ilk olarak yapılması gerekenin olay yeri güvenliği ve ilkyardımcının güvenliğinin alınması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar sonraki işlemin ise 112 Acil Koordinasyon Merkezini aramak olduğunu söyledi.

Hastaya yapılacak olan ilk yardımı uygulamalı gösteren uzmanlar, ilk yardımın 112 ekibi gelinceye kadar devam ettirilmesi gerektiğini ifade ederek ilaçsız yapılan ilk yardımın hastayı hayata döndürmedeki rolünün büyük olduğuna vurgu yaptı. İlk Yardım eğitiminde fiili olarak katılan imamların huşu içinde ilk yardım müdahalesi yapması dikkatlerden kaçmadı.

   (SDA-

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER