Tosya’da Genç Çiftçilere 96 Koyun 6 Koç Dağıtıldı

Tosya’da Genç Çiftçilere 96 Koyun 6 Koç Dağıtıldı

Tosya’da Genç Çiftçilere 96 Koyun 6 Koç Dağıtıldı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA)- Kastamonu’nun Tosya İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Genç Çiftçi Projesi kapsamında; Tosya İlçesinde küçükbaş hayvan almaya hak kazanan başvuru sahibi çiftçilere hayvanları teslim edildi.

Proje kapsamında gelen hayvanların dağıtım programına; Tarım ve Orman İlçe Müdürü Yakup Yırtıcı, İlçe proje yürütme birimi komisyon üyeleri ve üreticiler iştirak etti.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İlçe Müdürü Yakup Yırtıcı; "Bakanlığımızın sürdürülebilir tarımın devamlılığı, genç nüfusun göçünün engellenmesi ve gençlerin kendi işinin patronu olması, bunun neticesi olarak gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsal refah seviyesinin yaşanılabilir seviyeye çıkarılması amaçlanarak Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı'nın uygulamaya konuldu. 2018 yılında bu proje kapsamında İlçede projeye katılmak için 96 adet müracaatın olduğunu, Genç Çiftçi Projesi kapsamında 14 projenin kabul edildiğini, bunlardan 9 projenin büyükbaş hayvan, 2 projenin mantarcı ve 3 projenin küçükbaş hayvan projesi olduğunu, bu kapsamda 3 genç çiftçimize 32'şer koyun ve 2'şer koç olmak üzere her toplam 102 küçükbaş hayvan dağıtımının gerçekleşti. Genç çiftçilerden üretime devam etmelerini, bu projenin kendileri için büyük bir şans olduğunu ve kıymetini bilmeleri gerektiğini, ayrıca kendi çevrelerine örnek yetiştiricilik yapmalarını ve projenin hayırlı olsun’’ dedi.

Koyunların hak sahibi çiftçilere dağıtımının ardından program sona erdi.

(SDA-

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 21:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER