TOSYA'DA ESNAF SOLUĞU BELEDİYEDE ALDI!..

Çarşı Esnafı, Pazar Yeri İçin Soluğu Belediyede Aldı

TOSYA'DA ESNAF SOLUĞU BELEDİYEDE ALDI!..

Pazartesi günü yeni yerine taşınarak açılışı yapılan Yeni Sebze ve Meyve Pazarı’nın taşınmasının ardından çarşı esnafı Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş ile görüştü.

Sebze Pazarın yeni yerine taşınması sonrası eski Pazar yerinin hareketsiz kaldığı ve canlılığını kaybettiği düşüncesiyle imza toplamaya başlayan esnaflar imzaları teslim etmek için soluğu belediyede aldılar.Çarşı Esnafı Belediye başkanı Kazım Şahin ile görüşmek üzere Belediye binasına geldi. Başkan Şahin’e çarşı esnafının mağduriyeti anlatmak ve topladıkları imzaları vermek isteyen esnaf başkanın belediyede olmadığını öğrenince Başkan yardımcısı Fazıl Ateş’le görüşmek istediler.

Çarşı esnafı Başkan yardımcısı Fazıl Ateş’e Pazar yerinin taşınmasıyla çarşının hareketsiz kaldığını ve giyim pazarının eski Pazar yerinde kurulması taleplerini ilettiler.Çarşı esnafını tek tek dinleyen Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş esnafların talepleri not aldı. Esnafın mağdur olmaması için gerekli çabayı gösterdiklerini belirten Başkan Yardımcısı Fazıl Ateş esnafın taleplerini değerlendireceklerini söyledi. 

Esnafın giyim pazarının eski Pazar yerinde kurulması için imza toplamasının ardından Harsat, Şeh ve İlyasbey Mahallelerinde ikamet eden vatandaşlar imza toplama kampanyası başlattı. Eski Pazar yerinde de Pazar kurulmasını isteyen vatandaşların topladıkları imzaları önümüzdeki günlerde Belediye Başkanlığına sunacakları öğrenildi.   Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 22:37
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER