Tosya'da Ekmek Zammı Ne Oldu?

Son günlerde ekmek fiyatlarındaki artış ve vatandaşların Tosya Belediyesi’ne yapmış olduğu şikayet dilekçeleri nedeniyle zabıta ekipleri tarafından yapılan kontroller sonucunda fırıncılar toplantıya çağrıldı.

Tosya'da Ekmek Zammı Ne Oldu?

Belediye Meclis Salonunda yapılan ve Belediye Başkanı Kazım Şahin’in başkanlık ettiği toplantıya, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Ekşi, Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Sadık Yaman, zabıta memurları ve fırıncı esnafı katıldı.

Toplantıda artan ekmek fiyatları ve fırıncı esnafının sıkıntıları masaya yatırıldı. Un fiyatlarında yüksek oranda artış olduğunu dile getiren fırıncı esnafı ekmek fiyatlarının tekli ekmekte 75 krş ve çiftli ekmekte 1,50TL olması hususunda ısrar etti. Ekmek gramajının 300 ve 600 grama yükselteceklerini dile getiren fırıncı esnafına belediye ve oda başkanları %50 zam oranının çok yüksek olduğunu böyle bir artışın mümkün olmadığını söyledi.  


Zor durumda kaldıklarını para kazanamadıklarını belirten fırıncı esnafına Kastamonu, Çankırı ve çevre ilçelerdeki ekmek fiyatları örnek gösterildi.


Toplantı sonunda Tosya’da 250gr ekmek  (tekli) fiyatının 60krş, 500 gr ekmek (çiftli) fiyatının 1,20TL den 08.02.2014 tarihinden geçerli olmak üzere anlaşma sağlanırken fiyatların uygulanmasından yaklaşık 2 ay sonra tekrar toplantı yapılarak yeni fiyat düzenlemesi yapılması hususu kararlaştırıldı. Ekmek fiyatlarının 75 krş olması ise gündemden düşmedi. Toplantıda alınan kararlar tutanakla imza altına alındı.

Belediye Başkanı Kazım Şahin, ‘250 gr. tekli ekmek 60krş, 500 gr. çiftli ekmek 1,20 TL bu fiyatlar 08.02.2014 tarihinden itibaren geçerli’ dedi.  Başkan Şahin, fırıncılara fırınların hijyenik ortamına ve ekmeklerin gramajlarına dikkat edilmesi konularında da uyarılarda bulundu.


Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 00:05
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra-37
Dobra-37 - 5 yıl Önce

ekmekçilerin isyan etmesine gerek yok noksan tartıdan dolayı zahte fiyat artışı otomotik olarak yapılıyor. fiyat verenler acaba gramaja dikkat ediyormu bunu bilmek lazım.

SIRADAKİ HABER