Tosya’da Dağardı Köyünde işler tersine dönmüş

Tosya’da Dağardı Köyünde işler tersine dönmüş

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 
 
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Dağardı köyünde işler tersine dönmüş. Köyde Traktör kullanan genç ve yaşlı kadınlar Traktöre binerek onlarca dönüm arazide çift süren ve traktörün arkasındaki pullukla ot biçen kadınların marifeti görenleri hayrete düşüyor.
Köy meydanında Traktörü ile tarlaya çift sürmeye giden Satiye Sabuncu uzun zamandır traktör kullandığını söyleyerek ‘’ Benim eşim köy dışında çalışıyor. Eşim evde olmayınca traktörle tarlaya gelip otları biçiyorum. Traktör kullanmayı yıllar önce eşimden öğrendim. Elbette traktörü kullanırken zorlanıyorum çünkü normal araç kullanmak gibi değil. Bayırlarda ve toprağın fazla olduğu yerlerde traktörün kontrolünü iyi sağlamak lazım' dedi.

İlerleyen yaşına rağmen gençlere adeta taş çıkaran 56 yaşındaki Satiye Sabuncu tarla işlerinde komşularının yardım ettiğini söyledi. Sabuncu, köyde genci yaşlısı kadınların traktör kullanmayı bildiğini söyledi.
‘’Devletimiz bize hep yardımcı oldu, destek verdi’’
Tarlaya çalışmaya giden Satiye Sabuncu yanına aldığı komşuları ile köy meydanında Traktör ile tur atarak işlerin kendilerini beklediğini söyledi. Sabuncu;’’ Sayın Cumhurbaşkanımız bize hep destek verdi. Her zaman bizim yanımızda ve önümüzde dik durdu. Bizde sonuna kadar arkasındayız. Allah ona uzun ömürler versin’’ diyerek Traktörü ile tarlanın yolunu tuttu.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 13:48

Sedat

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay
Oktay - 2 yıl Önce

Biz yapsak bunu polis kiye gelir ceza yazar . Ehliyetten .

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256