TOSYA’DA CUMA NAMAZI SONRASI İMAMDAN İLGİ ÇEKEN UYGULAMA

Cami imamı Ümre ziyareti öncesi ilginç bir uygulama yaptı.

TOSYA’DA CUMA NAMAZI SONRASI İMAMDAN İLGİ ÇEKEN UYGULAMA

 

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

    KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde mahalle camisinde Cuma namazı öncesi ve sonrası ilginç bir uygulama yapıldı.

Yakın bir zamanda Umre Ziyaretine gidecek olan Cami imam Hatip’i Cuma namazı öncesi ana giriş kapısı ve üst kat girişlerine camiye gelen cemaatin isimlerini yazması için kâğıt ve kalem koydu. Umre ziyareti öncesi Cuma namazı hutbesinde cemaatle helalleşen cami imamı hutbe sonrası yaptığı kısa konuşmada’’ İnşallah önümüzdeki hafta umre ziyareti için Kutsal topraklara gideceğim. Burada yapacağım ibadet ve ziyaretlerde sizler içinde dua etmek isterim. Genel yapacağımız dualarla birlikte eğer cemaatimizde uygun görür ise isim isimlerinizi söyleyerek dua etmek isterim. Girişlerde masa üzerine koymuş olduğumuz kâğıtta ‘Mekke’de Kâbe’nin karşısında kendisi için dua edilmek ve Medine’de Peygamberimize (SAV) selam göndermek isteyenler isimlerini listeye yazsınlar’ ’dedi.

Namaz sonrasında cemaatin yoğun ilgi gösterdiği bu ilginç uygulama cemaat tarafından farklı yorumlara da sebep oldu.

Cami çıkışında kâğıtta isimlerine yazan cemaat ‘’ İmamdan Allah razı olsun kutsal topraklarda bizlerde düşünüp dua edecek derken ismini yazmayan bir kısım cemaat ise isim söylenerek yapılacak duadan öte genelde yapılacak bir duanın daha makbul olacağını savundu.

  

(SDA

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 00:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malum kişi
Malum kişi - 2 yıl Önce

Hersey guzel de en son paragraftaki yazida zaten genel dua yapilacak.boyle dusunen kisi kendisi icin ozel dua istemiyor herhalde.onemli olan isim isim zikrederk o insanin haberi olmadan dua etmek.boylesi daha makbul.eh ne yapalim.her dusunceye saygiliyiz....

banner226
SIRADAKİ HABER