Tosya’da Bürnük Köyünü Uyuz ve Hastalıklı Köpekler Bastı

Kastamonu’nu Tosya ilçesine bağlı Bürnük köyünü başıboş uyuz ve hastalıklı köpekler bastı.

banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –

Kastamonu-Tosya yolu üzerinde yer alan Bürnük köyü ve çevre mahallerinde bulunan köy halkı, yetkili mercilere müracaat etmelerine rağmen köpeklerden kurtulmak için bir sonuca ulaşamadı. Köy içinde sürekli dolaşan ve pisleyen köpekler, tarım ürünlerini kullanılamaz hale getirdi. Köylü, çocuklarını uyuz köpeklerden hastalık kapma korkusu ile dışarı çıkmalarını yasakladı. Uyuz dahil çeşitli hastalıklar taşıyan başıboş köpeklerin, gerekli aşılarının yapılmaması nedeniyle dışarıda ölen köpekler olduğuna dikkat çeken köylüler, İlçe Kaymakamından sorunun çözümü aşamasında yardım istediler.


"Köpek Kulübesinin Kaldırılmasını istiyoruz"

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bürnük Köyü Güney mahallesinden Selahattin Demirtaş isimli köy sakini, köpeklerin bilgileri dışında köyün girişinde suyun bulunduğu alana ilçe kaymakamlığı tarafından köpek kulübesi yapıldığını daha sonrasında başıboş köpeklerin çoğaldığını iddia etti. Yaklaşık 20 gün önce ilçe kaymakamımız ve yetkililer tarafında köyün yakın yerine kulübe bırakıldı. Sonrasında köyün etrafında uyuz ve hastalıklı yüzlerce köpek dolaşmaya başladı. Köpekler kulübesinin olduğu alan çitlerle çevrili bir alanda değil, köpekler başıboş ve aç bırakılmış durumda. İki derenin arasında yol kenarına bırakılan barınaklar ne derece çözüm oluyor acaba yetkililere sormak lazım. Köy adeta köpek istilasına uğradı. Çocuklarımız sokağa çıkamıyor. Büyüklerimiz de sürekli elimizde sopayla dolaşıyoruz. Bu hayvanların başıboş ve aç hali devam ederse insanlara da zarar verebilirler. Sayın Kaymakamımızdan rica ediyoruz bu kulübeyi ve köpekleri buradan kaldırın. Daha sağlıklı bir alana götürün'' şeklinde konuştu.

 ( SDA-

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 21:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Atıf
Atıf - 1 yıl Önce

Bizlerin evinin yakınına onlarca köpek bırakılsa ve bunlar bakıma muhtaçsa ve sizin de çocuklarınız varsa ne düşünürsünüz ne yaparsınız. Beslerdim diyorsanız buyrun. Kendimizi o insanların yerine koyalım. Bir köpek bir çocuğuma saldırsa vebali oraya o köpekleri bırakanlarındır. Darısı da onların çocuklarınadır

Hayvansever
Hayvansever - 1 yıl Önce

Kaş yapayım derken göz çıkarmak buna denir herhalde...
İdareci sorunu pantolon yaması gibi düşünürse sonuç ortada...
Hep diyorum ya liyakat..
Sorunlara yine bir deyimle At bakışı ile bakarsa yine sonuç ortada..
Idareci ufku geniş olacak,sorunlara geçici değil,kalıcı çare arayacak....
Bir tarafı memnun ederken,diğer tarafı mağdur etmeyecek...
Ama gel gör ki amaç..
sorun çözmek değil görsellik olunca,dostlar çarşıda görsün misali...
Biran önce kurtulmamız lazım böyle düşünenlerden....

Bilinmiyen kisi
Bilinmiyen kisi - 1 yıl Önce

Uyuz ve hastalikli diyeceginize hayvanlara yardim etsenize hayirsiz insanlar

sabutay
sabutay @Bilinmiyen kisi - 1 yıl Önce

sen ne güne duruyorsun .....işgüzar.....

SIRADAKİ HABER