Tosya’da 14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Çelenk sunumu ile başladı

Tosya’da 14 Mart Tıp Bayramı Etkinlikleri Çelenk sunumu ile başladı

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde meydana 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirildi. Çelenk Sunumu sonrası konuşma yapan Tosya Toplum Sağlığı Grup Başkanı Dr. Müfide İclal Uçarverü 14 Mart’ın sağlıkçılar için bir özgürlük hareketinin başlangıcı olduğunu söyleyerek, “Biz bugün 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz. İlk kutlama 1919 yılında işgal altında bulunan İstanbul’da doktorların işgali protesto etmek için yaptıkları yürüyüş ile başladı. Bizler o günden sonra her yıl Tıp bayramı olarak törenlerle o günü hatırlıyor ve kutluyoruz. O yüzden bizim için çok önemlidir. Bugün de çeşitli etkinliklerle bunu kutlamayı planladık” ifadelerini kullandı.

 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çeşitli programlarla devam edecek.
 

  (SDA-

Sedat

YORUM EKLE
YORUMLAR
YORUMSUZ
YORUMSUZ - 2 yıl Önce

Tosyalılar doktorlarına ne kadar güzel sahip cıkmışlar .Sağlıkcılar kendi kendilerine 14 martı kutlamış .Tosyada ki doktor sorununun fotografını çekip internete koymuşsunuz elinize sağlık....

dr.salih kocaoğlu
dr.salih kocaoğlu - 2 yıl Önce

Sayın Dr.Müfide İclal Uçarverü şahsınızda meslektaşlarımın Tıp Bayramlarını kutlarım.TOSYALI DR.Salih Kocaoğlu

SIRADAKİ HABER

banner258

banner256