Tosya Yarenleri Ülkü Ocaklarını Misafir Etti

Tosya Yarenleri Ülkü Ocaklarını Misafir Etti

Tosya Yarenleri Ülkü Ocaklarını Misafir Etti

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA)- Kastamonu’nun Tosya ilçesinde faaliyet gösteren Tosya Ahi ve Yaren Dostları Derneği ve Tosya Yaren Meclisi bu hafta Tosya Ülkü Ocaklarını ve MHP ilçe Teşkilatını misafir etti.

Programa Tosya Ülkü Ocakları Başkanı Volkan Kavaklıgil, Tosya Belediye Meclis Üyesi İsmail Ölmez, Tosya Şoförler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Baş ve çok sayıda Tosya Ülkü Ocakları üyesi katıldı.

 Yaren meclisi misafirlerin selamlama töreni ile başladı. Ihlamur ikramının ardından dönem Baş ağası Fatih Lepeci tarafından misafirlere Yaren ve Yarenlik hakkında bilgi verildi. Amaçlarının gеlеnеk ve göreneklerini, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerleri уeni kuşaklara yaşayarak aktarmak olduğunu belirtti. Orta oyunları ve folklor gösterileri ve Erol Sevdi- Abdullah İrtik ikilisinin icra ettiği canlı müzik sunumları eşliğinde misafirler hoşça vakit geçirdiler. Davetlilerin orta oyunları ile folklor gösterilerine misafirlerde katıldı. Ayrıca yarenler, Tosya Çiftetellisi ve çeşitli folklor oyunları sеrgilеyеrеk, büyük alkış topladı.

Gecenin sonunda Yaren Meclisi yarenleri Cezayir Marşının eşliğinde misafirleri uğurlandı.banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER