Tosya Yaren Ocağını Tosya Marangozlar Odası Yaktı

Tosya Yaren Ocağında Siyasiler Bir Araya Geldi

Tosya Yaren Ocağını Tosya Marangozlar Odası Yaktı
banner266

SEDAT AGACIKOĞLU

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde faaliyet gösteren Tosya Yaren Meclisinin bu hafta ki ocağını Tosya Marangozlar Odası yaktı.

Tosya Ahi Ve Yaren Dostları yaren meclisi misafirlerin selamlama töreni ile başladı. Ihlamur ikramının ardından dönem Baş ağası Fatih Lepeci tarafından misafirlere Yaren ve Yarenlik hakkında bilgi verildi. Tosya Marangozlar Odası Başkanı Salim Karabıyıkoğlu ve yönetimi davetlerine icabet eden tüm misafirlere teşekkür etti. Geceye Tosya Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Volkan Kavaklıgil, İYİ Parti Tosya Belediye Başkan Adayı Mustafa Güvenç ile partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda Marangoz esnaf katıldı.. Amaçlarının gеlеnеk ve göreneklerini, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerleri уeni kuşaklara yaşayarak aktarmak olduğunu belirtti.

Orta oyunları ve folklor gösterileri ve Erol Sevdi icra ettiği canlı müzik sunumları eşliğinde misafirler hoşça vakit geçirdiler. Davetlilerin orta oyunları ile folklor gösterilerine misafirlerde katıldı. Ayrıca yarenler, Tosya Çiftetellisi ve çeşitli folklor oyunları sеrgilеyеrеk, büyük alkış topladı.

Yemek ikramının ardından Cezayir Marşının eşliğinde misafirler uğurlandı.

  (SDA-

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER