TOSYA'YA TEDES Mİ KURULUYOR

D-100 karayolu üzerinde bulunan Çankırı ve Çorum kavşağı arasınada TEDES kurulması planlanıyor

TOSYA'YA TEDES Mİ KURULUYOR

Edinilen bilgilere göre Tosya’ya Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kurulmasına ilişkin adımlar atıldı.

 İstanbul-Samsun kara yolunun D-100 karayolu Tosya geçişinde Çorum ve Çankırı kavşaklarına kurulacak sistemle, belirli yerlere konulacak kameralarla hız ve kural ihlalleri tespit edilip ceza kesilecek.

 Trafik akışının kontrol edilmesi, ulaşımın denetlenmesi ve trafikte düzeni bozan araçlardan kaynaklanan kazaların önlenerek can ve mal emniyetinin sağlanması amacıyla geliştirilen sistemle, kural ihlali yapan araçların sensörler aracılığıyla tespiti sonrası görüntü işleme yazılımları ile plakaların kaydedilerek ilgili kanunda öngörülen cezaya tabi tutulacak.

Vatandaşlar son günlerde her iki kavşakta meydana gelen kazaların artması üzerine yetkililerin bu yönde yapacakları çalışmaların olumlu olacağı görüşünde. Özellikle Osmancık’ta yapılan TEDES uygulaması sonrası trafik kazalarının azaldığı ve aynı uygulamanın ilçe yetkilerince Tosya’da yapılmasının olumlu bir çalışma olacağı belirtildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ilayda
ilayda - 2 yıl Önce

gelin yolu inceleyin yol eğimli arabalar kavşağa girdiği anda sola doğru fırlıyor arabanın hakimiyrtini kaybedince kazalar oluyor. bu arada hani şu türkiyenin dördüncü büyük kavşağı ne aşamada seçim meydanlarına ellerinde belgelerele başlanıyor 1 yılda bitecek diyenler nerde acaba siyasiler oyu aldı halk verdi şimdi herkes beklemede bir dahaki seçimde çıkarlar bir masal daha anlatırlar oyları alırlar sonra gene pır

Kilimcinin kör hasan
Kilimcinin kör hasan - 12 ay Önce

Kaza ney hikaye maksat milleti soymak

SIRADAKİ HABER