TOSYA TOKİ'DE ŞİMDİ NE OLACAK

TOSYA TOKİ'DE ŞİMDİ NE OLACAK
banner255

Belediye, TOKİ’nin belirlediği kriterler çerçevesinde duyuru yapmakta, konut edinmek isteyen vatandaşlar başvurularını belediyeye yapmakta ve başvuru formunu doldurarak taahhütname imzalamaktadır. Başvuru için; 2+1 75 m2 kadar olan konutlar için 4.000 TL, 3+1 ve daha yüksek m2 konutlar için 6.000 TL başvuru bedelini Ziraat Bankasının ilgili şubesine yatırmaktadır.


İhale sonucunda TOKİ kesin satış fiyatlarını belirlemekte ve belediyeye bildirmektedir. Konut satış fiyatları üzerinden konut hak sahipleri ile gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanmaktadır.

Kastamonu İli Tosya İlçesi Hocaimat Mahallesi 262 Adet Konut, 2 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile yapılan ihale sonucunun açıklanması beklenmektedir. 

Yüklenici firmanın Kamu ihale kurumu tarafından açıklnması sonrası Kura çekimiyle konut edinmeye hak kazananlar, TOKİ tarafından belirlenen tarihlerinde TOKİ ile sözleşme imzalayacak.


YORUM EKLE
YORUMLAR
halil ibrahim inan
halil ibrahim inan - 2 yıl Önce

Haberin basligiyla alakasiz haber olmus. Baslik bugunu anlatirken verfiginiz haber kuradan öncesini anlatiyor. Kurada cikan kisilerin bazilari baskalarinin adina yazilmis.bazilari ise ikinci evini aliyor. Toki bitince 263 konutun en az 70 tanesinde kiralik yazisi görecegimizi söylemek isterim. Bu konulatin daha detayli arastirilip gercek hak sahillerine daire verilse. 2bucuk seneden beri versigimiz paralar degerinin yarisina düstu. Bunlarin duyulmasini istiuoruz

Yalnız kur
Yalnız kur - 2 yıl Önce

Sözde Evi olmayan vatan daslara ev sahibi yapacaklardı verdimiz para pul oldu yetkililere duyrulur

SIRADAKİ HABER

banner256