Tosya OSB’de ilk arsa tahsisi gerçekleşti.

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında yapılan toplantıda, Tosya Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk arsa tahsisi gerçekleşti.

Tosya OSB’de ilk arsa tahsisi gerçekleşti.
banner266
Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş Başkanlığında,Tosya Orman İşletme Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘’Tosya Organize Sanayi Bölgesi Arsa Tahsisi’’konulu toplantıya, Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Zafer Karahasanoğlu, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin,AK Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç,Tosya Organize Sanayi Bölge Müdürü Nihat Küçükkasap,Tosya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Güvercin ve iş adamları katıldı.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş,’’TOSKA,Tosya Kapı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde,yoğun süren çalışmalar sayesinde,arsa tahsisi aşamasına geldik. Bu yıl son şartlarımızı bizden arsa isteyen sanayicilerimize anlatmış olduk. Hangi şartlarla arsaları tahsis edeceğimizi herkes biliyor. Üzerinde birden çok talipli bulunan arsanın da açık artırmayla ihalesini yaptık. Ve bir numaralı arsayı tahsis etmiş durumdayız. Önümüzdeki beş on gün içerisinde, tahsis isteyen sanayicilerimize arsalarını vermiş olacağız. Biz altyapıya onlarda, fabrika inşaatlarına başlama imkanı bulacaklar. Kısa süre içerisinde Tosya’daki İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete geçeceğini umuyorum’’diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER