Tosya'nın Tepesine Oyun Parkı Kurdular

Tosya'nın Tepesine Oyun Parkı Kurdular
banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU

TOSYA–Kastamonu´nun Tosya İlçesinde 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi Belediye tarafından ilçenin birçok mahallesine Çocuk Oyun grubu kuruldu.

Tosya Belediyesi 31 Mart seçimleri öncesinde başlatmış olduğu yoğun çalışma sonucu ilçedeki ekonomik kullanım ömrünü tamamlamış güven arz etmeyen, çocukların mevcut çocuk oyun grupları yeni nesil oyun grupları ile değiştirirken, diğer taraftan da parkı olmayan mahallelere modern çocuk parkları ve çocuk oyun grupları kazandırdı.

 İlçe merkezi ve kırsal mahalle ayrımı yapmaksızın yürüttüğü çalışmalar kapsamında park alanları dışında ilçenin yüksek tepelerine bile çocuk oyun parkı kurdu. Özellikle Şehreküstü mahallesinde tepeye kurulan Çocuk Oyun grubu parkı çevre düzenlemesi yapılmadan kurulması çocuklarını parka gönderen anne ve babalar için tedirginlik oluşturuyor.

Vatandaşlar seçim yatırımı olarak yapıldığı düşünülen bu oyun parkının bir an önce yetkililer tarafından çevre düzenlemesi yapılarak daha güvenli bir duruma getirilmesini talep etmekte.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 09:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 ay Önce

Habercilik bu olamaması gerekiyor uzaktan zommm yaparak. Haber yapacaksan yerinde inceleyeceksin etrafındaki evlere bakacaksın ondan sonra haber yapacaksın. Karalama politikası çamur at izi kalsın.... Dediğiniz gibi görüntü kirliliği varsa Volkan başkan kaldırttırır. Saygılar

Candaroğlu Beyi
Candaroğlu Beyi - 4 ay Önce

Bakınız orası Kıran. Bence çok isabetli olmuş çünkü orası eskiden beri. Dilkusah, Mimar Sinan, Çatma Mahallesi, Hocafakı, ve Sehrekustu Mahallerinin çocukları çağla toplamaya bisiklete binmeye bilya oynamaya oraya gelir orası hem havadar hemde geniş bir alandır. hemde çocukların genelde toplanma alanıdır. Tosyada kıran bölgesi saydığım muhitin çocuklarının toplanma merkezidir. Eskiden beri Türkiye Kupasi Finali Nasıl tarafsız sahada oynanirsa, Mahalle Maçlarıda orada kıranda oynanırdı. :) Elinde çok bilyesi olan varsa büyük oynamaya kırana gider. Tosyada en cok cagla agaci kıranda vardır. Eskiden çocuklar poşete toplar çay bardağı ölçü miktarınca satış yapardı. Çağlanın bardağının o gün kaç para olduğu orda belirlenirdi. Çağla borsası bir manada Kıranda belirlenir. Orasida öyle bir kırandır. Bir kez daha Tosya Belediyesinin eski yönetimini tebrik ediyorum.

Yorumcu
Yorumcu - 4 ay Önce

Bir çok ılçede gördüm iskiliptede vardı.Hatta durdum bir seferinde çocuğu salıncağa bindirdim manzaralı çok hoş bence.Tosyada nerelerde bilmiyorum ama güzel bence.Ama tabiki beğenmeyenlerde olabilir.

YORUMCU
YORUMCU - 4 ay Önce

Çoğu kişi haberi anlamadan yorumluyor.Oraya park yapılmasından kimse şikayetçi değil o bölgedeki çocuklarında oyun oynama hakkı var lakin gelişigüzel seçimde oy toplamak amacıyla yapılmış bir alan etrafı çevirilmemiş bundan şikayetçi ama sırf konuşmak için konuşuyor bazıları

Bir yorumcu
Bir yorumcu - 4 ay Önce

Benim doğup büyüdüğüm mahallem,babaannemin evi orda,o park kurulan alan o mahallede kız arkadaşlarla az oynamadık hey gidi günler hey,sanki şu anda ordymışım gibi hissettim kendimi,ama etrfına korumalık set , çit gefmeleri güvenlik açısından daha ihtiyatlı olur

- 4 ay Önce

Bari üşenmeyip yanına gidip resim çekseydiniz.

SIRADAKİ HABER