Tosya'nın Merkezinde Pislik Yuvası Olan Metruk Bina

banner266

SEDAT AGACIKOĞLU

KASTAMONU(İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Rıhtım Boyu Caddesinde bulunan ve daha önce resmi bir kurum tarafından kullanılan bina terk edilince iddialara göre madde bağımlılarının mekânı oldu.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu’nun Tosya ilçesinde daha önce 42 nolu Aile Sağlık Merkezi lojmanı tarafından kullanılan ve şu anda boş olan metruk binanın madde bağımlıları tarafından kullanıldığını iddia eden mahalle ve esnaf sakinleri, büyük tedirginlik yaşıyor. Geceleri bilinmeyen bazı kişi ve kişilerin binaya girip ateş yakıp gürültü çıkardığını iddia eden mahalleliler, çok tedirgin olduklarını ve yetkililerin duruma müdahale etmesini istedi.

İsmini vermek istemeyen bir mahalle sakini bu durumdan çok tedirgin olduklarını dile getirerek, “Aylardır bu bina bu halde. Mahalle sakinleri olarak yetkililere sesleniyoruz, bu bina acilen bir kuruma verilerek bu halden kurtarılsın. Çocuklar ve tanımadığımız insanlar geliyor. Burası Marangoz Sanayi sitesi yüzlerce esnaf bu yerde çalışıyor. Bu binada çıkan bir yangın bu esnafların felaketi olur. Yetkililer bu durumu görmüyor mu veya bakmasını bilmiyor ne diyelim yazık ..  Pencereleri kapıları sökülüp götürüldü.Binanın bahçesi neyseki bir esnaf arkadaşımız tarafından kiralandı o yüzden az çok o esnaf arkadaşımızın çalışanları burayı az çok gözetliyor ama geceleri burası korumasız kalıyor ” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 17:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
seher deniz
seher deniz - 6 ay Önce

tosyanın yetkililerini alkışlıyorum.başarılarının devamını diliyorum.aldığınız maaşları hak ederek kazanıyorsunuz.o devletin verdiği maaşı nasıl rahatlıkla harcıyorsunuz gerçekten merak ediyorum.

mahmut
mahmut - 6 ay Önce

vay be.binayı görünce vAllahi acıdım.tosyaya hiç yakışmıyor.gerçekten binanın çoktan miadı dolmuş.helal sana tosya haber.sen tosyanın gerçek sesisin.

virane olmuş
virane olmuş - 6 ay Önce

virane olmuş yav bu bina.

neriman
neriman - 6 ay Önce

maaşAllah tosya haber.tosyanın gerçek çehresini ve yetkililerin zaafiyetini iyi göstermişsin.maalesef işte tosyada bunun gibi ne yapılar var.artık yapı demeye de 7 şahit lazım

kilkuyulu
kilkuyulu - 6 ay Önce

belediye başkanı bu binayı hiç görmemiş mi ki.belediye başaknı bu caddeden hiç geçmemiş mi ki.belli ki görmezden gelmişle...

topçu binbaşı fuat
topçu binbaşı fuat - 6 ay Önce

bir teşkilatın ana unsuru disiplindir.disiplin anlayışı zayıf olan idarenin bu gibi çözümü basit olan işleri bile görmemesi doğaldır.idarenin ve idarecilerin yapılacak işleri öncelik sırasına göre yapmamaları ve yapılacak olan işleri kozmopolitikleştirmesi işleri zorlaştıracaktır.

sülo
sülo - 6 ay Önce

binayı görünce zaten anladım.bakmaya bile gerek yok.

Bağımsız
Bağımsız - 6 ay Önce

Yenilik yapacak bir babayiğit varmı dönmeyecek,sönmeyecek,sözüm söz diyen benim desin

SIRADAKİ HABER