Tosya'nın Çözüm bekleyen bir sorunu

Tosya'nın Çözüm bekleyen bir sorunu

KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesinin en işlek ve kilit caddesi Hükümet caddesi üzerinde yaşanan trafik yoğunluğu ve bazen istenmeyen durumlarda yaşanan olumsuzluklar esnafa ve vatandaşlara sıkıntı yaşatıyor.

Gün içinde bir traktörün arıza yapması ilçe şehir içi trafiğini durma noktasına getirdi. Traktör arızası ile araç trafiğine kapanan cadde üzerinde bulunan esnaf ve vatandaşlar , "Araç sayısı oldukça fazla ve bu cadde bu yükü kaldırmıyor. Yaşanan yoğunluğa pazartesi günleri köylerden gelen araçlar da eklenince ilçe trafiğinde ciddi bir araç yoğunluğu oluşuyor. Oldukça dar olan Hükümet Caddesi küçük bir trafik sıkışmasında ulaşım tıkanıyor. Şehir içi ulaşımının yüzde 90’ının bu cadde üzerinde sağlandığı ilçede başlı başına bir sorun. Çevre yolu veya alternatif yolların olmadığı ilçede, ilçe merkezine girmek zorunda kalan uzun ve geniş araçların cadde üzerinden geçişlerinde büyük sıkıntılar yaşanıyor." açıklamasında bulundular.


Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 22:39
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike
Melike - 2 yıl Önce

Arıza dolayısı ile kapanmaya razıyız çarşı merkezinde 3 sıra araç park edilmekte sabah akşam servis saatlerinde minübüs ve otobüsler geçemiyor bekle ki araç sahibi bulunsun trafik açılsın hadi yine hususi araçlar neyse ama ambulans ve itfaiyeler de aynı mağduriyeti yaşıyor.Umarım bir an önce durum çözüme kavuşur.

Yorum
Yorum - 2 yıl Önce

Bu memlekette mı sorun çözülecek hangi siyasetçiler ile

SIRADAKİ HABER