TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA DERSLER

TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA DERSLER HAFTA SONUDA DEVAM EDİYOR

TOSYA MESLEK YÜKSEKOKULU’NDA DERSLER

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde her geçen yıl hızla büyüyen Tosya Meslek Yüksekokulu’nda hafta içi saat 23.00 e kadar, hafta sonu ise Cumartesi günleri gün boyunca ders işleniyor.

 2006 yılında kurulun Kastamonu Üniversitesi hızla büyürken 2010 yılında eğitime başlayan Tosya Meslek Yüksekokulu da aynı doğrultuda büyümeye devam ediyor.

Kısa sürede okulda öğrenci sayısının 824 e ulaşması nedeniyle yetersiz kalan hizmet binasına ilave bina yapılıyor.

Tosya Meslek Yüksekokulu hızla büyürken okulda görevli akademisyenler de büyük fedakarlıklar gösteriyor. 2013-2014 akademik yılda okuldaki öğrenci sayısının 824 e ulaşması okul yönetimini mutlu ederken diğer taraftan da yer sıkıntılarını beraberinde getirdi.

Mevcut okul binasında dersliklerin yetersiz olması nedeniyle ikinci öğretim öğrencileri hafta içi saat 23.00 e kadar ders alırken, birinci öğretim öğrencileri de hafta sonu ders alıyor.

Hafta sonu Cumartesi günleri gün boyunca ders veren öğretim görevlileri okulun büyümesi ve gelişmesi için örnek teşkil ediyor. Haftanın üç günü Ankara’da eğitimde olan Dış Ticaret Bölümü öğretim görevlisi Faruk Dayı Cumartesi günleri okulda ders veriyor.

Gece gündüz, hafta sonu demeden öğrencilere daha iyi eğitim verebilmek için çaba gösteren öğretim görevlilerinin çalışması Tosya Meslek Yüksekokulu’nu bölgenin yıldızı yaparken Tosya Halkının hedefi olan üniversitenin de temellerini atıyor.

Okulun hızla büyümesi ilçe halkının da gönlüne taht kurmuş. Vatandaşlar gecenin geç saatlerine kadar ve hafta sonu okulda ders veren öğretim görevlilerine teşekkür ederek Tosya Meslek Yüksekokulu’nun kısa süre içinde olması gereken yere geleceği inancını taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2013, 22:59
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
turgut özben
turgut özben - 5 yıl Önce

ahmet bize teşekkür etmek için gelen bi vatandaş olma da dahaca...

SIRADAKİ HABER