Tosya Köy Muhtarları Toplantısında Şok Gelişme

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Köylerin eksik ve ihtiyaçlarını gidermek için Tosya Muhtarlar Dayanışma Derneğinde istişare toplantısı düzenlendi.

Tosya Muhtarlar Dayanışma Derneğinde düzenlenen istişare toplantısına İl Genel Meclis Üyeleri Yusuf Arpacı, İlyas Çakır, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Recep Keçeci, Muhtarlar Dayanışma Derneği Bakanı İhsan Koçgözlü ve köy muhtarları katıldı.

Tosya köylerinin eksiklikleri gündeme geldiği ve tartışıldığı ve yaşanan sıkıntıların giderilmesi noktasında çözüm yolları araştırıldı.

Toplantının devam ettiği sırada ilginç bir olay yaşandı. Toplum Sağlığı Merkezine ilaç yazdırmak için gelen bir vatandaş Köy Muhtarlarının yaptığı toplantıya davetsiz bir şekilde girdi. Köy Muhtarları gelen davetsiz misafire ilk önce çay ikram ederek niçin geldiğini sordu. Yapılan toplantının muhtarlar toplantısı olduğunu bilmeyen bu davetsiz misafir bir anda yüksek ses tonu ile bağırmaya başlayarak ‘’ Bu Tosya Öldü mü be niye sahipsiz bu Tosya’ ’diye sitem etmeye başladı. Muhtarların olayın ilk şokunu atlattıktan sonra davetsiz misafire ‘’Kardeşim ses tonunu niye yükseltiyorsun, burası köy muhtarları toplantısı ‘’diye uyarıda bulunsalar da vatandaş yaşadığı sorunu anlattıktan sonra kimseye bir şey demeden geldiği gibi çıkıp gitti.

Köy Muhtarları yaşanan bu olay sonrası ‘’ Biz bir anda ne yapacağımızı şaşırdık. Şaka gibi bir olay, vatandaş bir anda içeri girerek derdini anlatmaya çalıştı. Yapacak bir şey yok bizlerde dinledik’’ dediler.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin
Yasemin - 11 ay Önce

Okadar köyler için toplantı yapılıyor Bizim köyün yolu bozuk asfalt istendi yapılmadı gerekli yerlere müracaat edildi sonuç yolu iyileştirme yapıldı yolun bozuk yerlerine toprak döküldu yağmur yağdığindan dolayı yolar gene hiç kullanılmaz hâlde biz köyümüze asfalt istiyoz

Ahmet yener
Ahmet yener - 10 ay Önce

Baslik cok carpici helal tosya haber

Sultan korucu
Sultan korucu - 10 ay Önce

Tosya daha güzel bir yer niye olamiyor

Ayşen
Ayşen - 10 ay Önce

hizmet götürme birliği ne iş yapar,kimin kontrolünde,devlet dünya kadar para gönderiyor,araç veriyor ne köylerin alt yapısı,ne su sorunu,ne yolları hangisini anlatsan elinde kalıyor...
Ama idarecilere sorsan hiç bir sorun yok....
Vatandaş içgüzarlık ediyor...
Vatandaş derdini anlatsa kabahatli oluyor...
Her şey ortada görülen köy kılavuz istemez amaaaa..
Sen gel idarecilere anlat....
Bu kader olmaması gerek,vatandaş bilinçlenmeli lafla değil hakkını aramasını bilmeli,yazılı müracaat yapmalı Valiliğe,bakanlığa,Cumhurbaşkanlığına (CİMER)...
Böyle sonuç alınabilir.

Ali Gül
Ali Gül - 10 ay Önce

Muhtarlar kendi başlarına toplantı yapsa ne olur ki....
Köylerden sorumlu köylere hizmet götürme birliği müdürü yoksa o toplantıda hangi sorun çözüldü,çözülecek...
Varkende bir sonuç alınmıyor yaaa..

Ali
Ali - 11 ay Önce

Temennim odur ki bu görüntüler kaymakamimiza, nezdinde devlet buyuklerimize, hatta her firsatta "tevazuyu" dile getiren reis-i cumhurumuza kadar ulaşir.İzlerken ben utandım. Anlaşilan yaşlı bir amcamiz kafasında bir şeyler oluşturmuş. Bu zat-ı muhteremlere de meramini anlatacagini zannetmis. Yahu adli dengesini bile kaybetmis olsa; size bu amcaya bir sandalye çekip yaniniza oturtmak, bir çay söylemek duser. Amcaya karşı oturup kalkıp "Ne bagirogg Burasi Muhtarlar Dirneyi bizi ilgilendumez" demek değil. Yazık.

Vatandaş haklı
Vatandaş haklı - 10 ay Önce

Benim yorumunu neden yayinlamadiniz

Bülent uslu
Bülent uslu - 10 ay Önce

Bedavadan muhtar olunca böyle oluyor demek bunlar inancını bile kaybetmişler bey amca sanki karslı admı takmıyorla bile.

SIRADAKİ HABER