Tosya Kaymakamlığı Kömür dağıtımına hız verdi

Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından 3294 sayılı kanun kapsamına giren ihtiyaç sahibi ailelere kömür yardımı devam ediyor.

Tosya Kaymakamlığı Kömür dağıtımına hız verdi

Haber: Sedat Ağacıkoğlu - İHA

İlçe merkezinden 1100 aileye kömür yardımı yapılırken yakacak istihkakı olmayan 10 köyde toplam 233 aileye de kömür yardımı yapılıyor. 
Söz konusu ailelere Ağustos başlanılan kömür dağıtımı ara vermeden devam ediyor. Her aileye 1,5 ton kömür yardımı yapılarak kış mevsimini sıcak ortamda geçirmelerine imkan sağlanacak.
Yardımın kimsesiz, yaşlı ve yoksul ailelere yapılması daha anlamlı hale getiriyor. Kimsesi olmayan ve komşuların yardımıyla hayatını devam ettiren bir vatndaş '‘Ben 75 yaşındayım, yalnız yaşıyorum, kimsem yok. Komşularımın verdiği yardımlarla karnımı doyuruyorum.  Devletimiz bizi soğukta bırakmıyor. Her yıl verilen kömürle kışı sıcak geçiriyoruz. Eğer devletimizin verdiği bu kömür olmasa ben soğuktan donarak ölürdüm. Çünkü yakacak hiçbir şeyim yok. Allah devletimize zeval vermesin’ dedi.   
Dağıtımı yapılan kömürler Tosya Kaymakamlığı tarafından ücretleri karşılanan araçlarla vatandaşlara teslim ediliyor. Bu hizmetler karşılığında vatandaşlardan hiçbir ücret talep edilmiyor.
Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı 20 Aralık tarihine kadar kömür dağıtımını bitirmeyi planlıyor. 

banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER