Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin'den Son Dakika Açıklaması

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin'den Son Dakika Açıklaması
Başkent Elektrik tarafından daha önce yapılan duyuruda, 25 Aralık Cuma-28 Aralık Perşembe günleri 08.30-17.30 saatleri arasında Kastamonu İli Tosya İlçesinde Çanakkale Şehitleri Caddesinde bulunan Trafo Merkezini Organize Sanayi Bölgesine taşınması, enerji nakil hatları yenileme kapsamında “Tesis Proje Çalışmaları” nedeniyle, bazı köy ve mahallelerimizin tamamında elektrik kesintisi olacağı bildirilmişti.

          Bir haftalık izin dönüşü bu sabah firma yetkilileriyle görüşmeler yapan Kaymakamımız Deniz Pişkin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

         "Mevsim şartları göz önünde bulundurulursa 10 saate yakın elektrik kesintilerinin kabul edilemez bir durum olduğunu düşünüyorum. Özellikle ısınma yoksunluğu yaratacak bu durum okullarımız başta olmak üzere ilçemizdeki olağan yaşantıyı ciddi yönde olumsuz etkileyecek. Firma yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler neticesinde; Daha önce 08.30-17.30 saatleri arasında 8 saat sürmesi planlanan elektrik kesintileri, 10.30-16.00 saatleri arasında 5 saati geçmeyecek şekilde yapılacak. Kesintiler, mahallelerimizin tamamını kapsayacak şekilde yapılmayacak ve özellikle okullarımızın bulunduğu hatlar öncelikli ve ivedilikli değiştirilecektir." dedi.

        Buna göre YUNUS EMRE MAHALLESİ'nde:

        FATİN RÜŞTÜ ZORLU - EYÜP EL ENSARİ - KERKÜK - KASTAMONU - SEMA - KAFKAS - HASAN POLATKAN - BAŞBUĞ - ŞHT.CELAL YAVUZ – SOKULLU - PRF.DR.METİN SÖZEN - İPEK YOLU-KIZAMIKLI - SÜLÜN - TUĞBA - İBNİ SİNA - İLYAS ATLI - İSTİKLAL - BARBAROS - CANDAN - ESTERGON - FATİH SULTAN MEHMET - ITR-I - KANARYA - ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ CD.

        YAVUZ SELİM MAHALLESİ'nde:
CEMİL KILIÇ - REKABET - ZİRAAT - CENGİZ KIRAL - KUŞAKCI - MEHMETCİK - NİYET - SANAYİ – MERMERDİREK - BAHÇEBAŞI - ŞHT.TEĞMEN YAVUZ ERACAR - YAVUZ SELİM - İPEKYOLU - TATLISÖZ – BARDAKOĞLU – YENİ SANAYİ TAMAMI'nda elekterik kesintileri olacaktır.        Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2017, 17:00

Sedat Ağacıkoğlu -İHA Tosya Muhabiri

YORUM EKLE
YORUMLAR
Trafoya Giren Kedi
Trafoya Giren Kedi - 1 yıl Önce

Arkadaş 1965 Yilinda yapılan trafo iflas etmis. Yerine mis gibi trafo yapmışlar. Bidi bidi hay elektrik kesildide kesilmedide. Elektriği kesilen mahalleler belli Bahçelievler Yunus emre tosyanin gelir düzeyi en yüksek mahallesi herkes 2-3 gün evini elektrikli ısıtıcı vs ısıtır. Hadi harsat çatma hocaimat mahalleleri olsa adam gelir düzeyi düşük ısıtıcı nerden bulacak derim. Dünya kadar masraf edip tosyaya yakışır trafo yapılmış bu trafo devreye alinmasinmi. Şeytan taşlar gibi iş yapanları taşlamanın ne manası var. İşinizi yapın kardeşim.biz isiniriz. Allah yapanlardan yaptırımlardan razı olsun.

bi arkadaşa bakıp çıkıcam
bi arkadaşa bakıp çıkıcam @Trafoya Giren Kedi - 1 yıl Önce

kardeş elektrik komple yok, ısıtıcı olsada faydasız

TOSYALI
TOSYALI - 1 yıl Önce

Yukarıda yorum yapan arkadaş elektrikli ısıtıcı ile ısınsınlar demiş ama zaten elektrikler kesik. Hangi kafayla yazmış ki bu yorumu...

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Evet evet elektrikler yok biliyorum olmadığını
bende garezine yazdım zaten anlayana

birisi
birisi - 1 yıl Önce

elektrik li ısıtıcı derken ?elektrik olmadan çalışan ısıtıcılar mı çıkmış haberimiz yok trofaya giren kedi

Tosyalı
Tosyalı - 1 yıl Önce

Demek ki sayın kaymakamımızin izni bitip gelmese kış gününde kro düşmüş ayvayi yedik.
Arkadaşım bu memlekette başka amir memur yokmu kaymakam beyi bekliyor lafa gelince tüm makam koltukları dolu diye yazıyorsunuz.
Zaten hastanede doktor falan var 8-10 saat elektrik kesilmiş çok mu demi ama çoluk cocuk hasta olsun hastanede kadro zaten dolu
Ya gerçi ısıtıcı alır gider takar isiniriz

SIRADAKİ HABER