TOSYA -KASTAMONU YOLU HEYELAN VE SELDEN TAMAMEN TRAFİĞE KAPANDI

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yağan yağmur nedeniyle meydana gelen sel suları ve akan çamur Tosya-Kastamonu karayolunu ulaşıma kapattı.

 SEDAT AĞACIKOĞLU  
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yağan yağmur nedeniyle meydana gelen sel suları ve akan çamur Tosya-Kastamonu karayolunu ulaşıma kapattı.
 Tosya Çamlıdere Bağlarbaşı mevkiinde çamur yola aktı. Yağan yağmurla birlikte tepelerin yamacından kayan toprak ve çamur Kastamonu yolunu trafiğe kapattı. Polis ekipleri ve belediye ekiplerinin uzun sürede ulaştığı Kale yakası Bağlarbaşı Çamlıdere mevkiinde yol açma çalışmalarına devam etmekte. Belediye Başkanı Kazım Şahin yaptığı açıklamada' Akşam saat 19:30 ilçemizde meydana gelen şiddetli yağmur ve dolu yağışı sonrası Tosya'yı Kastamonu'ya bağlayan yol güzargahında çamur ve toprak kayması meydana geldi.Bölge karayolları müdürlüğü sorumluluk alanında olmasına rağmen belediyemiz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli ekip ve araçları ile olaya müdahele etti.''dedi

1 metreye yakın çamur yığını oluştuğu Tosya -Kastamonu Karayolu’nda Tosya şehir merkezine gelen ve Kastamonu’ya giden araçlar yolda mahsur kaldı. İş makineleriyle birlikte bölgeye gelen belediye ekipleri yol açma çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmekte.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 00:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şamil As
Şamil As - 10 ay Önce

Murat demir söz verdi kesin yapar yolları Kendisi tosyalı adaymış ya

Yücel kara
Yücel kara - 10 ay Önce

Memleketin saat kulesinden,cam terastan daha önemli sorunları var,önce bunların halledilmesi gerekiyor.

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 10 ay Önce

Kaleyakası mıntıkasını iyi bilirim. çamlıdere, enlidere selloları herhangi bir sel baskınına karşı yıllardır bakımsız ve onarımsız kalmıştır. asfalt altında bulunan menfezler ise selden dolayı kapanmış ve halen açılmamıştır. yukarı (yani bağların üst tarafında bulunan sellonun başlangıcından )toprak yoldan başlayarak aşağı asfalt yola kadar selloların iyi bir şekilde yapılması ve asfalt yol altında bulunan menfezlerinde açılması durumunda daha iyi olacağı kanaatindeyim. teşekkür ederim.

Kıvanç yıldırım
Kıvanç yıldırım - 10 ay Önce

Niye kastamonu ve Tosya sel

Orhan BULUT
Orhan BULUT - 9 ay Önce

Bu olayların tekrar yaşanmaması açısından,Başkanımızdan köklü bir çözüm yapmasını rica ediyorum.bu olayları devamlı yaşıyoruz.burada bir ıslah çalışması vb.çalışmalar yapılması lazım.

SIRADAKİ HABER