TOSYA KALESİ VE HIDIRLIK TEPESİ PİSLİK YUVASI OLDU

Yıllar önce ilçenin çevre görüntüsünü değiştirmek şehre ayrıcalık katmak ve sembol olması amacı ile inşa edilen Tosya Kalesi şimdi pislik yuvası oldu.

banner255

Haber:Sedat Ağacıkoğlu - Tosya (İHA MUHABİRİ)

Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılarak Hıdırlık Tepesi’ne nakledilen Tosya Kalesi üzerinde dalgalanan ay yıldızlı Türk bayrağı ile ilçenin her tarafından görülerek ilçenin tekrar simgesi haline gelmişti.

Kalenin tepeye taşınması ve aradan geçen yaklaşık 5 yıl sonrası Tosya kalesi üzerindeki çirkin yazılar ve çevresindeki içki şişeleri ile adeta pislik yuvası durumuna geldi.

Kale çevresinde ikamet eden vatandaşlar son günlerde kale çevresinde sürekli içki içildiği ve adeta her türlü pisliğin olduğu bir yer haline geldiğini iddia ettiler. Özellikle geceleri şarapçıların mekânı haline gelen Hıdırlık ve kale çevresinden gelen gürültüler mahalle sakinlerini rahatsız etmekte.


Hatırlandığı gibi Yerel seçimlerde seçim vaadi olarak Hıdırlık tepesi ile ilgili farklı projeleri olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Kazım Şahin ‘’ Kalenin şu anki durumu ile özelliğini kaybettiğini buraya yapılacak seyir tepe projesi ile hem şu anki çevre kirliliğinin yok olacağını hem de ilçeye güzel bir piknik alanı kazandırılacağını ifade etmişti.

Edindiğimiz bilgilere göre aradan geçen süre içinde ‘’ Seyir Tepe ‘’ projesi ile ilgili olarak kaynak arayışı içinde olan Başkan Şahin en kısa zamanda bu sorunun çözüleceği yönde çalışmaların başlatılacağı belirtildi.

Vatandaşlar İlçenin en güzide noktasında yapılan bu pisliklere bir an önce dur denilerek çevre temizliğinin yapılmasını ve ailelerin gönül rahatlığı içinde Hıdırlık tepesine çıkarak çay içilebilecek bir konum haline getirilmesini istediler.
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 23:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
tosyalı
tosyalı - 2 yıl Önce

bu ayıp tosya nın ayıbı tosyalılar isteseler izin vermezler

oyku
oyku - 2 yıl Önce

ben kendimi bildin bileli bura boyle

Adem HIZARCI
Adem HIZARCI - 2 yıl Önce

İnşAllah bundan sonra dahada güzelleşir. güzelleştirirler. çünki seyiri serinlemesi güzel bir alandır. güzel bir piknik alanı yaparlar. hatta ve hatta düğün salonu bile olabilir. biraz daha harfiyat yaparak aşağı düşürülmek kaydıyla.

SIRADAKİ HABER

banner256