TOSYA-ILGAZ KAVŞAĞI YENİDEN YAPILIYOR

Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan ilimizde ki karayollarında yapılacak yeni çalışmalara başlandı.

TOSYA-ILGAZ KAVŞAĞI YENİDEN YAPILIYOR
Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan ilimizde ki karayollarında  yapılacak yeni çalışmalara başlandı.


 
Ilgaz ilçesinden geçen uluslar arası trafiğe sahip D-100, E-80 karayolunun  dört yol ağzı kavşağı yapılmak üzere ele alındığını bölgeden geçenler görmekteler.

 
Yetkililerden öğrendiğimize göre; kavşakta yapılacak düzenleme ile Karadeniz’i İstanbul’a bağlayan yol alttan geçecek, Çankırı – Kastamonu  karayolu ise üstten geçecek.


 
Yapılacak düzenleme ile trafik akışı daha iyi sağlanacak, İlimiz açısından da iyi bir görüntü meydana gelecek. Göbekte yapılacak bağlantı yolları ile bir miktarda genişleme olması muhtemel gözüküyor.

 
D100 karayolunun duble yol halinde genişletilmesi kapsamında Ilgaz ilçesi girişinde bulunan  dört yönlü  çıkışı olan kavşağın yapımına başlandı.

 
D 100 uluslar arası ve Doğu karadeniz kara yolunun ve  Sinop Kastamonu Ankara karayolunun bu kavşakta  kesişmesi nedeni ile sık sık kazalara neden olmakta idi.
Kazaların önlenmesi için  BATÇIK tabir edilen alt geçitli kavşak yapımına başlamıştır.

 
Bir an önce kavşağın yapılıp trafiğe açılmasını  temenni etmekteyiz
banner257
YORUM EKLE
YORUMLAR
cihan
cihan - 7 yıl Önce

zafer abiye sesleniyorum oyları topladın bi hatrın geçerr şu yolaa ...

Ahmet Sirkeoğlu
Ahmet Sirkeoğlu - 7 yıl Önce

Fazla söze gerek yok.Bizdede 2 kavşak var ama en önemlisi hiç değilse Dörtyol kavşağının yeniden düzenlenmesini bekliyoruz.Son yapılan haliyle hem hatalı,hem Tosya girişlerine düşünülerek yapılan Üst ve ve Alt geçit adı altında (UCUBE) yapılar sanırım 1 yıl içinde hem yetmeyecek,hemde lüzümsüz bağlantı yolları apartmanlar arasında kalacak.Sanırım bir YONCA KAVŞAK yapılsaydı iyi olurdu.

aytaç
aytaç - 7 yıl Önce

evet aynı bat çık usulüyle tosyada bulunan iki kavşakta yeniden düzenlenmeli.

SIRADAKİ HABER