Tosya İlçe Tarım Müdürlüğü '' Genç Çiftçi Eğitimi''

Tosya İlçe Gıda Tarım ve Hatvancılık Müdürlüğ genç çiftçi projesine katılmak isteyenler için eğitim verildi.

banner266


İlçe Halk Kütüphanesinde verilen eğitime Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akdiken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelleri ve çiftçiler katıldı.
Eğitimi veren Kadir Çelik tarafından 30 Nisan 2018 tarihinde sona erecek olan genç çiftçi projesi için kayıt, proje yazımı, katılım şartları konularında bilgiler verildi.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bünyesinde proje danışma masasının da kurulduğunu belirten Eğitimci Kadir Çelik müracaat edecek olan genç çiftçilerin danışma hizmeti alabileceğini ve işlemlerini yapabileceğini söyledi.

Eğitimci Kadir Çelik önceki dönemde hak kazanan genç çiftçilere seslenerek '' Birinci yıl desteği verdik,iki yıl kontrol ettik sonrasında verilen destek  hayvanlar sizin artık hayrını görün''diyerek genç çifçileri proje hazarlamaları konusunda teşvik edici konuşma yaptı.
Tosya Ziraat Odası da ayrıca genç çiftçi projesi kapsamında danışmanlık hizmeti vererek genç çiftçilere yardımcı olmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2018, 23:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 1 yıl Önce

Evet çiftçilerimizi bilgilendirmek gayet güzel bir şeydir. Ancak ; Ben bir Tosyalı olarak, Şunu belirtmek istiyorum. Şöyleki; Tosya bağları malum bilindiği gibi çoktur. Elmasından, armudundan, üzümünden, kirazından, şeftalisinden cevizinden tutunda oldukça çeşitli meyvalar vardır. Bunların budanması, gübrelenmesi, zaman zaman ilaçlanması,sulanması vs.buna benzerleri, ise keza bir oldukça masraftır. Amelenin yövmiyesi, bağ belcilerinin yövmiyesi, Yani sonuç olarak harcadığın parayı korumuyor.

kadir
kadir - 1 yıl Önce

bu tür haberler yaparak projeye destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER