Tosya Heyeti Başbakan Yardımcıları ile görüştü

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Kazım Şahin ve Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç’tan oluşan heyet Ankara’da bir dizi görüşmelerde bulundu.

Tosya Heyeti Başbakan Yardımcıları ile görüştü

Başbakan Yardımcıları Sayın Bekir Bozdağ ve Sayın Bülent Arınç’a yapılan ziyaretlerin yanı sıra Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Agah Kafkas, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Nurettin Akman ile de görüşmelerde bulunuldu. Heyet daha sonra İl Bank Genel Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Kültür Bakanlığı Yapım İşleri Daire Başkanlığı’nda gerçekleştirdikleri ziyaretlerde ilçenin önemli konularına değindi.

Yapılan görüşmelerin ayrıntıları şu şekilde.

Başbakan Yardımcıları İle Görüşüldü

Tosya Kaymakamı Mehmet Türköz, Belediye Başkanı Kazım Şahin ve Ak Parti Tosya İlçe Başkanı Naci Küçükmorkoç’tan oluşan heyet Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ’ı ziyaret ederek 16. Uluslararası Tosya Kültür ve Pirinç Festivalinde gerçekleştirdikleri ziyaretlerden dolayı Sayın Bozdağ’a teşekkür etti. Tosya Meslek Yüksek Okulu ile ilgili festivalde Bozdağ’a sunulan rapor hatırlatılarak bununla ilgili yardımcı olunacağı söylendi. Ayrıca Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent Arınç’la da yapılan görüşmelerde Tosya’da yapılan yatırımlar ve çalışmalarla ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Sağlık Bakanlığı’nda Tosya Devlet Hastanesi Masaya Yatırıldı

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Agah Kafkas ile yapılan resmi temaslarda Tosya Devlet Hastanesi masaya yatırılırken, Bakan Yardımcısı Kafkas hastanenin doktor ve yeni binanın teknik müştemilat donanım eksikliklerinin tamamlanarak Kurban Bayramı sonrası hizmete açılacağını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda yeni TOKİ Gündeme Alındı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Nurettin Akman ile yapılan görüşmelerde yeni TOKİ için düşünülen Tosya Üç Oluklar orman deposunun durumu ve devri konusu görüşüldü. Bununla ilgili yasal mevzuatın inceleneceği ve konunun Sayın Bakan Veysel Eroğlu’na iletileceği ifade edildi. Ayrıca aslen Çankırı Ilgazlı olan Akman Kızlar Yolu Barajı projesinin Nisan 2014’te bitirileceğini ve ihalenin 2014 yılı içinde yapılacağını, yaklaşık maliyetin ise 700 milyon lira olduğunu kaydederek ülkemizin en büyük projelerinden biri olduğunu dile getirdi.

İl Bank Temasları

İl Bank Genel Müdürlüğü yetkilileri ile yapılan görüşmelerde atık su arıtma tesisinde yapılacak proje değişiklikleri yeni teknolojinin uygulamaya konulma noktasında ve öngörülen sürede tesisin bitirilmesi hususları genel müdürlük düzeyinde masaya yatırıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü

Daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğünde yapılan bir dizi görüşmede sentetik antrenman futbol sahasının sosyal donatıları ile birlikte çok kısa bir süre içerisinde yapım ihalesine çıkacağı ve inşaatına başlanacağı ifade edildi. Ayrıca Üç Oluklarda yapılacak gençlik merkezi projesinde sona gelindiği ve projenin tamamlanır tamamlanmaz 2014’ün ilk aylarında yapım ihalesinin yapılacağı belirtildi. Ayrıca önümüzdeki hafta içi gelecek bakanlık teknik personeli gerek futbol sahası gerekse spor salonu ile ilgili çevre düzenleme ve eksiklikleri konusunda tespit yapacak ve çok kısa bir süre içerisinde tüm noksanların tamamlanması için mutabakat sağlandı.

Ayrıca Spor Genel Müdürlüğü’nden Tosya Belediyespor’a maddi destek için müracaatlarda bulunulmuş, ön görüşmeler yapıldıktan sonra önümüzdeki hafta Spor Genel Müdürlüğü ile tekrar görüşülerek konu karara bağlanacak.

Kültür Bakanlığı Temasları

Kültür Bakanlığı yapım İşleri Daire Başkanı ile yapılan görüşmelerde kültür merkezinin son eksiklikleri ile ilgili projenin 15 gün içinde tamamlanarak dosyanın Kastamonu Valiliği’ne gönderileceği, parasının hazır olduğu ve valilik tarafından ihaleye çıkarılacağı kaydedildi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2013, 22:43
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER