Tosya Halkı Müftü YAZICI’yı Bırakmıyor

18 Temmuz 2011 Pazartesi 11:45 tarihli haberimizde İlçemiz Müftüsü Hikmet Yazıcı’nın atama haberini sizlerle paylaşmıştık.

Tosya Halkı Müftü YAZICI’yı Bırakmıyor
banner266
 Geçen süre zarfında ilçe halkı bu sürpriz atama haberine çok üzülmüş ve haber sitemizin elektronik eposta adresine konuyla ilgili üzüntü mesajlarını yollayarak, Müftü YAZICI’nın Tosya’da kalmasını istediklerini bildiren epostalar ile doldu taştı.

Bizlerde tosyahaberleri.com sitesi yöneticileri olarak bu konuyu yerel medya’dan başlayarak ulusal medya’ya kadar taşıma kararı almış bulunuyoruz.


Göreve geldiği günden bu yana 7’den 70’e herkesin sevgisini ve saygısını kazanan Müftü Yazıcı, hem toplumsal açıdan hemde görev açısından bugüne kadar birçok konuda görevini layık-ı ile yapmıştır.


Bunun en somut örneğini 31 Temmuz günü Ramazan İftar Çadırı çalışmaları sırasında mesai arkadaşları ile birlikte Müftü Makamını bir kenara bırakarak elinde fırça ve su hortumu ile hükümet binasının bahçesinde bulunan park yerinin çatısına çıkarak temizlik çalışmalarına bizzat katılması ve mesai arkadaşlarına yardım etmesi, ilçe halkı tarafından takdir ile karşılanıp , ilçe genelinde bu denli sevilen ve sayılan müftünün Tosya’da kalmasına yönelik girişimlerin başlatılması için İlçe kurumları, sivil toplum kuruluşları ve ilçe halkının konu ile ilgili birliktelik olmasına yönelik çalışmaların bir an önce başlatılması ve Müftü YAZICI’nın ilçemizde kalması için  tosyahaberleri.com olarak tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.


Konu ile ilgili yorumlarınızı haberimizin altına yazabilirsiniz.

Haber: Sedat Ağacıkoğlu / 

Foto: Alaattin Keşoğlu
                                                                                
                                                                                          


Bir iyilik esintisi,hayırlar vesilesi,gönülleri titreten duaların sedası,güzel insan,seviyeli müslüman,muhkem adam;
gerçeklerimize gerekçe oldu,izzet ve ikramlarımıza vesile oldu,
yeri geldi bizlerle hiçret etti,Mekke dedi Kabeyi özletti,
Medine dedi Resülü söyletti,Kudüs dedi gönlümüzü miraçlara sürükledi
.Mevkiimizi yurt edindi işlerimizle hemhal oldu,meselimizi sahiplendi,suallerimizi reçeteledi.
Geldiğin de muhterem bir müftü idi,bir devlet erkanı memur idi.
Hoş gelişlerle gelmiş,hoşluklar vermiş devasa muhabbetlerin mükrimi olmuştu
.O şimdi bir firkatın yoluna kondu.Başka müslümanların büşrası olmak namına yenileyici bir hazla bir başka beldenin gönülleri inşa edici mimarı olarak vazifelendi
.Çok güzellikler öğretti,pek çok iyiliğin talimgahında bizleri eğitti.Nefsimizi söyledi incitmedi,inletmedi munis bir nida ile teselli eyledi,onardı vazgeçmedi.

Bir müslümanın hızıyla geldiği Tosya’mız da bizlere hep Resulün ahvalini hatırlattı.
Hiç bıkmadı usanmadı her fırsatta yüreğimizi söyledi, bizleri yaratılış hizamızda tutmak adına say u gayret eyledi.
Söz imbiğinden geçirdiği fısıltılarını gönüllerimize sererken hep ümitvar oldu hep hayra dair umutlarımızı zindeledi.
Resulün mevziinde durarak dünün ibretlerini ifadelerken Kurani icazın yarınlarınyla bizleri daha varedici yarınlara taşıdı.

Ne desek az ne söylesek kifayetsiz.İyi insanlar iyi atlara binip gittiler diyen şairin dillendirdiği gerçeği hatırlamakatan maada elimizden gelen yok ama gönlümüzden onun bellettiği dua senfonileri birbiri ardınca icrasını buluyor.

Evet bir firkatin mahzunluğuna bürünen ahvalimiz öte yandan bu atamanın önüne geçmeyi hevesleniyor ve devasa bir umudun varlığıyla ışıyor.
Acaba bu gitmeyi frenleyici dualarımızdan maada başka bir gücümüz yokmudur farizasını hatırlatıyor.
Yüreklerimizden süzülüp ellerimizde biriken dualarımızı acaba Rabbimiz hangi hayırlı kulunu vesile tutup bu muhkem adamın aramızda ki nefesini uzatacak?
Etle kemik olmaklığımızı dahası bu muhabbet neşvemizi kadim kılacak?
Burda biz Tosya lılara yüreğimizden geleni alkış tutarak ilgili mercilere duyurmak yani kamuoyu oluşturmak gibi bir vaziyeti vazifelenmek düşüyor.
Haydi Tosya lılar bu kıymetimizi,bu rahmeti ilçemizde tutmak adına gereken neyse yapalım ve ilacımızı sahiplenelim.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzaffer YAĞIZ
Muzaffer YAĞIZ - 8 yıl Önce

Bu güzel temennilere katılmamak ne mümkün.

Huseyin
Huseyin - 8 yıl Önce

Duygusal yaklaşımlara gerek yoktur.Gelecek görevli arkadaşta görevini layıkıyla yerine getirecektir.Tayini çıkmış kişi gitsin başka yerlere faydalı olsun.

Mustafa
Mustafa - 8 yıl Önce

gerekirse imza kampanyası başlatalım ne dersiniz millet ????????

metin1
metin1 - 8 yıl Önce

almasınlar hocamızı bizden.biz onsuz naparız tosyayı.o bizim hocamız .şeyhülislamımız.sevincimiz.neşemiz. mutluluğumuz...herşeyimiz.HEP KALSIN ARAMIZDA.

Kamil Uya
Kamil Uya - 8 yıl Önce

Sayın müftüm gitmeyin.

Bilal KELEŞ
Bilal KELEŞ - 8 yıl Önce

Sevmek bir duygusallıktır.Evet müftü bey bir memurdur ama halkımızın teveccühünü kazanmış,gönülleri fethetmiş bizden biri olmuş bir gönül adamıdır.Ve insan sevdiğini yanında yöresinde ister.Bir imza kampanyası düzenlenmesi ve Tosyamızı8n ileri gelenlerinin bu gidişie dur demesi gerekir.

recep ipek
recep ipek - 8 yıl Önce

Yapmış olduğunuz haberin tamamen gerçekleri yansıttığını biliyoruz ve müftümüzün gitmesinide istemiyoruz.

Nevzat Bora
Nevzat Bora - 8 yıl Önce

Kıymetli kardeşlerim elbetteki sayın müftümüzün gitmesine ençok üzülen gitmemesine ençok sevinecek olan ben ve biz personeli elimizden bir şey gelmeden bekliyoruz.Hatta Ramazan rehavetiyle hiç gitmeyecekmiş gibi davranıyoruz.Ama benim üzüldüğüm ekabir takımı diye tabir ettiğimiz Tosya"nın geleceğine..! yön verenlerden hiç tık yok.Sanki gitmesini bekler gibiler.O"nu buaralar yalnız bile bırakıyorlar.Hocam için görev heryerde görev O"nun başlayıp bitiremeyeceği iş yoktur. AMA BİZİM KAYBIMIZ ÇOKTUR.Bu işe duyarsız kalmayın SAYIN BÜYÜKLERİM SİZ BU İŞİ BAŞARIRSINIZ HADİ Bİ DAHA GÖSTERİN KENDİNİZİ Saygılarımla


SIRADAKİ HABER