Tosya Halı Saha Turnuvası Final Maçında Futbol ve Centilmenlik Kazandı

Tosya Halı Saha Liginin şampiyonu Özjeoloji Yapı oldu.

Haber:Sedat Ağacıkoğlu-İHA
20.Tosya Halı Saha Ligi Özjeoloji Yapı ve Yukarı Berçin Spor arasında oynanan final karşılaşmasıyla sona erdi.Saat 21:00'da Tosya Fen Lisesi Halı Sahasında oynanan Fina Maçına Yukarı Berçin spor hızlı başladı. Maçın ilk dakikalarında oynadığı etkili futbol ile Yukarı Berçin spor maçın ilk çeyreğinde 2-0 öne geçti. İlerleyen dakikalarada Özjeoloji spor taraftarın desteği ile oyunda dengeyi sağladı. Kazanılan firiki ve Korner atışlarında Sinan Kaymak peş peşe attığı güzel gollerle maçı 2-2 yaptı. Etkili ve mücadeleci futbolunu ilerleye dakikalarda da devam ettiren Özjeoloji spor ilk yarıyı 3-2 önde kapattı. İlk Yarının son dakikalarında Yukarı Berçin Sporun en etkili oyuncusu Ahmet Kaymak sakatlanarak rakip takımda oynayan kardeşi Sinan Kaymak'ın sırtında sahayı terk etti.

İkinci yarıdada etkili futbolunu devam ettiren Özjeoloji spor Maçı 5-3 kazandı.

MAÇ ÖNCESİ VE SONRASI

20.Tosya Halı Saha Turnuvasını düzenleyen Tosyaspor kulubü ve yöneticiler Turnuva boyunca kısıtlı imkanlara rağmen fedakarca emek göstererek turnuvayı başarı ile tamamladılar. Kimi zaman heyecanlı ve sert mücadelelere sahne olan maçlarda stresli ve gergin anlar yaşandı. Özellikle Final maçında yaşanan sakatlık olayı sporseverlerin yüreğini ağzına getirdi. Yukarı Berçin Spor oyuncusunun maç esnasında ayağına aldığı darbe ile yere düşmesi ve acı içinde kıvranması sonucunda gözler saha kenarında sağlık görevlisi aradı. Fakat böyle önemli bir maçta saha kenarında hiç bir sağlık görevlisinin olmaması sporseverler tarafından tepki ile karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 23:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı söyler
Hakkı söyler - 8 ay Önce

Bütün sporcu arkadaşları tebrik ediyorum. Turnuvayı kim tertip etti acaba kaymakam beyi belediye başkanımızı ve gençlik spor müdürünü göremedim neredeler acaba?!

meD
meD - 8 ay Önce

Herşey iyi güzel de okulun çam fidanlarına verilen zarar olmasaydı daha iyi olmaz mıydı? Etrafa bırakılan sigara paketleri,sigara izmaritleri,pet şişeler,çekirdek kabukları,poşetler hangi vicadana sığıyor.insanlığını hatırlayan etrafa çöp bırakmaz.iki eğitim yuvasının bu hale düşmesi reva olmamalıydı.herşeyden önce çevreye saygı ve sevgi.

SIRADAKİ HABER