Tosya Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu hizmete devam ediyor

1989 yılında Tosya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmete başlayan Tosya Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu hizmete devam ediyor.

Tosya Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu hizmete devam ediyor
Erkek yurdu olarak hizmete başlayan Tosya Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu ilçede kız yurduna ihtiyaç duyulmasıyla yurd kız öğrencilere de hizmet vermeye başlamıştı. Ortaöğretim öğrencilerine hizmet veren Tosya Meslek Yüksekokulu’nun eğitime başlamasının ardından yükseköğrenim gören kız öğrencilerine de hizmet vermeye başladı.

2016-2017 eğitim öğretim yılında sadece kız öğrencilere hizmet verecek olan Fazıl Boyner Öğrenci Yurdu, Fazıl Boyner Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu olarak hizmete devam ediyor.

2016-2017eğitim yılında ortaöğretimden sadece 23 öğrenci alacak olan Fazıl Boyner Kız Öğrenci Yurdu 68 yüksekokul öğrencisi alacak. Talep olması halinde kapasitesi yükseltilebilecek olan Fazıl Boyner Kız Öğrenci Yurdunda 2 kişilik odalarda hizmet veriyor. 3 öğün yemeğiyle servis imkanı bulunan yurtta, tv izleme odası ve dinlenme odasının yanında internet kafe ve kütüphane de bulunuyor.


Sedat

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner258

banner256