Tosya Esnafı Dükkan Bodrumlarına akan yağmur suyuna çözüm arıyor

banner266

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU  
KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde Yemeniciler arastası esnafı yağan yağmur sonrası dükkanlarının bodrumlarına dolan suyu engellemek için farklı bir yöntemle sorununa çözüm arıyor.
Yemeniciler arastası esnafı birkaç gündür yağan yağmur sonrası dükkanlarının bodrumuna giden sorunu çözmek için kalebodur ve fayans işçiliğinde kullanılan derz yapıştırıcı ilacı parke taşlarına sürerek engellemeye çalışıyor.
Dükkanında yaşadığı sorunu çözmek için böyle bir yönteme başvuran Esnaf vatandaş ‘’ Dükkanlarımızın bodrumu su alıyor bizlerde çare olarak fayans yapıştırışını parke taşına çalarak çözmek istedik. Belediye bize baştan söylemiş olsa idi böyle bir durum olacağını bizlerde önceden çözüm bulurduk. Çoğu esnafımız bu durumdan şikayetçi ve mağdur. Dükkân bodrumları su ve rutubetten durulmuyor. Bodrum olarak kullandığımız yerlere korkudan mal koyamıyoruz. Bu nasıl bir iş anlamadık. Dünya’da belki de ilk defa parke taşına derz çalan ve yaşadığı su sorununu böyle çözen esnaf herhalde Tosya esnafı’ ’dedi.
Esnaf vatandaşlar bu parke taşlarının yapımı aşamasında bu sorunun hesaplanması gerektiğini ifade ederek çağ atladığı iddia edilen Tosya’da bu işlerin gariplerine gittiğini yönünde görüş bildirdiler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak06
Burak06 - 11 ay Önce

Güzel haberde bu haberi tosyalıdan başkası anlamaz derz çalmak ne şu lehçeyi bırakın artık derz sürüyor

Kardeşler
Kardeşler - 11 ay Önce

Bu sefer belediye başkanı seçilen Cumhuriyet meydanında yemin etsin. Ayırım yapmayacağına zengin fakir demeyeceğine namus ve şeref üzerine yemin etsin. Sanki amirlerin yaptıkları işlerden başkanın bile haberi olmuyor. Artık uyan Yayalım. Allah Yar ve yardımcınız olsun

Tosya kazansın bu sefer
Tosya kazansın bu sefer - 11 ay Önce

İyiki varsınız basın.. Fakat şimdi her şey yapılır. Seçimden sonra hepsi unutulur. Geçmişte peşinde gezdiklerimizden gördük. İhlas olmalı ALLAH hayırlısını ve geçmişini unutmayan nasip etsin.

Burak 06
Burak 06 - 11 ay Önce

Doğru Dünyada başka çıkmaz o derzin bir faydası olmaz ayrıca görüntü kirliliği ne olacak herkes dükkanın önüne bişiy çalarsa esnaf birlikte haraket etmeki patke sökülüp altına yalıtım malzemesi koyup telrar döşenirse bu iş olur.

Nadide ERAKMAN
Nadide ERAKMAN - 11 ay Önce

Hemşehrilerinin doğal durumlardan mağduriyet yaşamaması ve yaşandığı taktirde sona erdirilmesi Belediyemizin ilgili birinlerinin görevini tam olarak yapmasını başkentte yaşayan ama aslı Tosyalı olan biri olarak hepimizin beklentisidir. Haber için Sedat beye teşekkür ediyorum.

SIRADAKİ HABER