TOSYA DEVLET HASTANESİNDE CAN PAZARI YAŞANDI

Tosya Devlet Hastanesi'nde olası bir yangında hastanenin en kısa zamanda tahliye edilmesine yönelik olarak yapılan yangın ve afet tatbikatı yapıldı.

TOSYA DEVLET HASTANESİNDE CAN PAZARI YAŞANDI
banner255
Sedat Ağacıkoğlu
İHA-KASTAMONU

Tosya Belediyesi İtfaiye Amirliği tarafından düzenlenen yangın ve afet tatbikatı Tosya Devlet Hastanesi bahçesinde yapıldı.

Tatbikat bina içinde suni yangın oluşturması ve yangın alarmının ötmesiyle başladı. Hastanede görev yapan sağlık personeli, ATT'ler ve hastanenin güvenlik görevlileri yangın anında içerde kalan hastaları sedyelerle dışarıya çıkardı. Olay yerine gelen Kargaz Ekipleri ve Elektrik ekipleri doğalgaz ve elektrikleri kesti.
 
Gerçeğini aratmayan yangın tatbikatında, yangın olduğuna dair anonsun ardından, hastane bahçesinde itfaiye ve ambulans yerlerini aldı. Hastanede kalan hastaların güvenli bölgeye taşınmasının ardında üst katta mahsur kalanlar hastane balkonundan itfaiye merdivenleri ile indirildi.
Hastaneye tanıdıklarını ziyarete gelen çok sayıda vatandaşlar ise yapılan tatbikatı heyecanla takip ettikleri görüldü.

Tatbikatta hastane personellerine olası yangınlarda yangın tüpünün nasıl kullanılması gerektiği anlatıldı. Hastane bahçesine yakılan ateşi sıra ile personel söndürdü.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 23:47
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256