TOSYA DEVLET HASTANESİ AÇILIŞINI SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU YAPACAK

TOSYA DEVLET HASTANESİ AÇILIŞINI SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU YAPACAK

TOSYA DEVLET HASTANESİ AÇILIŞINI SAĞLIK BAKANI MEHMET MÜEZZİNOĞLU YAPACAK

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yapımı tamamlanan Tosya Devlet Hastanesi 30 Mayıs 2014 Cuma günü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla resmen açılacak. 

Eski hizmet binasının yıkılarak kısa sürede yeniden inşa edilen ve son teknoloji ile donatılan Tosya Devlet Hastanesi açılışında geri sayım başladı.18 bin m2 alana sahip olan ve bölgenin en donanımlı hastanesi olarak inşa edilen hastane, otoparkından hasta odalarına kadar her şey hastaların rahat hizmet alabilmesi için düşünülmüş. Hasta yataklarından tıbbi cihazlara kadar otel konforunda donatılan Tosya Devlet Hastanesinde hastanın rahatı için her şey düşünülmüş. Tek kişilik hasta odalarında TV, buzdolabı, wc, duş kabini hastaların en kaliteli sağlık hizmetini alabilmesi için tasarlanmış.


Yeni hastanede 12 yetişkin ve 4 çocuk olmak üzere 16 yataklı yoğun bakım ünitesi yer alırken ameliyathanede 4 cerrahi ameliyat aynı anda yapılabiliyor.

Yeni hastanede hizmet alan hastalar, hastanenin otel konforunda olduğunu dile getirerek özel hastanede alabileceğimiz sağlık hizmetini burada memleketimizde alıyoruz. Odalarda TV, buzdolabı, wc, duş ihtiyaç için ne gerekiyorsa hepsi var şeklinde memnuniyetlerini dile getirirken hastanenin yapılmasında katkısı olan herkese teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2014, 16:36
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER