Tosya'da Trafik Polisi Pes Etti

Tosya’da Öğrencinin sorduğu soru Trafik Polisine zor anlar yaşattı

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçesinde 2018 yılı Yaz Kur-an Kurslarında eğitim gören 1000 öğrenci için düzenlenen Piknik programına katılan Trafik Polisleri öğrencilerden gelen sorular karşısında cevaplamakta zorlandılar

Tosya Müftülüğü tarafından hazırlanan Piknik Programına katılan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ekipleri öğrencilere Trafik Kuralları hakkında bilgilendirmede bulunarak eğitim broşürleri dağıttı.

Eğitim sonrasında çocuklardan Trafik Kuralları ile ilgili soru sormak isteyen polisler gelen ilginç sorular karşısında şaşkınlık yaşadılar. Özellikle bir kız öğrencinin ‘’ Dinimizde Trafik Kuralı var mıdır? ‘’ sorusu karşısında kısa süreli şaşkınlık yaşayan görevli polis ’in yardımına ilçe Müftüsü Eyyup Demir ve Vaiz Muhsin Hoca yetişti.  

Müftü Eyyup Demir öğrencilere ‘’Dinimiz kul hakkına çok önem vermektedir. Bir şoförün Trafik Kurallarına uymayarak yapmış olduğu kaza sonrasında karşı taraftaki insanlar yaralanır veya ölümle sonuçlandığı zaman o insanların hakkını almış olur. Bu da Kul Hakkına girer ve vebal alır. Sonuçta dinimizde Trafik kuralları var demek oluyor ‘’dedi.

(SDA-

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Şengül
Fatih Şengül - 10 ay Önce

Kırmızı ışıkta geçmek orucu bozar mı diye sorsa daha iyi olurdu kısa yoldan fenomen olurdu...

Kul Ahmed
Kul Ahmed @Fatih Şengül - 10 ay Önce

Kırmızı ışıkta geçerken hapı yutarsa orucu bozulur Fatihcim

SIRADAKİ HABER