TOSYA'DA SOKAK KÖPEKLERİ KONUSUNDA ŞOK GELİŞME

Muhtar Erzaim sordu '' Başkanım bu sokak köpekleri ne olacak ?

banner255


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

    KASTAMONU (İHA) - Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Cumartesi günü yapılan Muhtarlar Derneği başkanlık seçiminde Belediye Başkanı Kazım Şahin gündeme dair konuları mahalle muhtarları ile istişare etti.

Hacıpir Mahallesi Muhtarı Mehmet Erzaim’in ilçede son günlerde sayısı hızla artan başıboş sokak köpekleri sorununu dile getirerek ne gibi çalışmaların yapıldığını sordu. Belediye başkanı Kazım Şahin sözlerine kısa bir espiri ve eleştiri ile başlayarak ‘’ Erzaim Teşekkür ediyorum her ne kadar siyaseten muhalif olsak ta âşıklara ayak verir gibi ayak vermen gayet iyi. Arkadaşlar bu sorun sadece Tosya’nın değil Türkiye’nin sorunu. Ankara’ya yaptığımız ziyarette Sayın Bakanımıza bu durumu söyledik. Bakanımızda yanında bulunan özel kalem müdürü ve diğer sorumlu müdürlere talimat vererek Sokak Hayvanları konusunda Kastamonu’nun pilot bölge olmasını istedi. Burada faaliyette olan rehabilitasyon merkezinin daha da genişletilerek çevre ilçelerde ki sokak köpeklerinin toplanıp burada hayvanlarla ilgili çalışmaların yapılmasını istedi. Yani kısa bir süre içinde ilçemizdeki bu başıboş köpekler toplanarak Kastamonu’ya bu merkeze götürülecek ve ilçemizde ki bu sorun çözülecek’’dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umit
Umit - 2 yıl Önce

Copluk kalkti denildi cop geliyor baskanim dedigimizde plakasini getir kendi iscimiz olsada yakarim diye buyuk konusmalar falan suan hala acik her gun heliyor ve o bolgede aylarca acliga birakilmis 100 lerce kopekler var bunlar hikaye ne merkez nede oraya bir cozum urettilmez sedece yapcaz falan gecistrmeler

SIRADAKİ HABER

banner256