Tosya'da Sokak Köpekleri Açlığa Terk Edildi

Yardım edin ne olur..

banner266

Sedat Ağacıkoğlu  
Kastamonu (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesinde Tosya Belediyesi tarafından hayvan barınağı olarak kullanılan alanın çevresinde sokak köpekleri açlığa terk edildi.
Edinilen bilgilere göre, Tosya Belediyesi tarafından Mezbahana yanına yapılan Sokak Hayvanları Tedavi ve Karantina Merkezi çevresine bırakılan yüzlerce sokak hayvanı, soğuk havada aç bırakılarak ölüme terke dildi. Sokak hayvanlarının ölüme terk edilmesine tepki gösteren bir hayvansever, her gün kendi imkanları ile başıboş ve ölüme terk edilen sokak hayvanlarını yemek getirmeye çalışıyor.
 Soğuk hava ile birlikte aç kalan sokak hayvanları, bir bir ölmeye başladı. Barınağın bir tarafında kapısı kilitli ve içi boş Sokak Hayvanları Tedavi ve Karantina Merkezi bulunurken, diğer tarafından da  Hayvan Kesim Mezbahanesi olmasına rağmen sokak hayvanları, telle çevrili alanda ölüme terk edildi. Barınağın her köşesinde insanın vicdanını sızlatan görüntüler ve köpeklerin soğuk ve açlıktan ağlayış sesleri duyuluyor.


“Kaymakama sürekli köpek kulübesi yapılması için ricada bulundum”


Telle çevrili alanda ölümü bekleyen sokak hayvanlarına kendi imkanlarıyla yemek götüren bir hayvansever , “Ben, her gün buraya gelerek kendi imkanlarım burada aç ve susuz şekilde bekleyen bu köpeklere yiyecek getiriyorum. Şu görmüş olduğunuz derme çatma kulübeleri de ben yaptım. Ne yapayım pek olmadı ama elimden gelende bu. İç kısımlarına evden getirdiğim battaniyeleri serdim. Üst kısımları da bu soğukta üşümesinler diye bir şeylerle kapatmaya çalıştım. Buraya kulübe yapılması için birkaç defa ilçe kaymakamına gittim fakat daha bir sonuç alamadım. Kaymakam bey Belediye Başkanı ile görüşüp buraya kulübe yapılmasını rica ederim dedi fakat halen beklemekteyim. Burada soğuktan ve açlıktan her gün birkaç köpek ölmekte. Tosya halkına seslenmek istiyorum ne olur bu hayvanlara yardım edin. Yazıktır, günahtır köpekleri aç ve susuz bu soğuk günlerde dışarıda bırakmayın” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 19:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
YeK
YeK - 3 ay Önce

Hz. Muhammed, Miraç hadisesini anlatırken şöyle bir olaydan söz eder:

"Ben miraca çıktığımda bana cehennem gösterildi. Baktım ki içinde bir kadın azap görüyor. Sebebini sordum. Bana şöyle denildi: O bir kediyi hapsetmiştir; Ona ne bir şeyler yedirmiş ne de ona su içirmiştir. Ölünceye kadar haşerat türünden şeyleri yemesine dahi müsaade etmemiştir. Bu nedenle bu kadın cehennemde azap görmektedir."

Çok zor olmaması gerek bir barınağa bakmak. Bir araç olsa akşam lokanta dan artan yemekleri toplasa onlara verse sorun çözülür. Ama bu kişinin maaşini düşünerek değil sevgi ve sefkatini düşünerek hareket etse sorun çözülür. Sayıları artacaktir. Artikca çevre köylere ve beldelere bir kaç tane dağıtılarak önlem alinabilir.

Hatice Sultan
Hatice Sultan - 3 ay Önce

Tosya insanı buna bu haksızlığa göz yummamalı...o bayandan başka merhametli Allah'tan korkan yok mu... seçimler yaklaşıyor o başkanı lütfen artık seçmeyin vicdanlı insanları seçin

Nilgun meral
Nilgun meral - 3 ay Önce

Bu insanlik disi davranis bir an once telafi edilmeli ve bu kadina mama destegi gitmeli

MİNE
MİNE @Nilgun meral - 3 ay Önce

aynen katılıyorum size sizin gibi duyarlı insanlara

fth
fth - 3 ay Önce

şimdi bu habere mi inanalım yoksa belediyenin yalanladığı habere mi inanalım aynı ilçenin iki farkllı sitesinde farklı iki haber var bunun sebebi nedir siyasi yaklaşım mı yoksa yalakalık mı?

Nejdet Güneş
Nejdet Güneş - 3 ay Önce

Tarım Bakanlığına bildirilsin.Hayvan hakları federasyonunun cimlerin haberi yokmu.bu yapılan suçtur katliamdır

MİNE
MİNE - 3 ay Önce

yazık ya nasıl merhamettir bu nasıl vicdandır bu o masum canları oraya ölüme aç susuz terkedenlerde hiçmi vicdan yok ya nasıl yapılır bu o lokantalardan çöpe atılan yiyecekler biriktiriip o zavallılara götürürlse ne olur yani yetkililer lutfen kulak verin onlarda can o zavallı hayvanlara bakan içi sızlayan insanlara yardımcı olun günahtır sadece oy almak için iş yapar görükmeyin o oyların hakkını verin neolur Allah rızası için doyurun o masum canları onlarda can insanlardan daha vefalı

Metin sancaklı
Metin sancaklı - 3 ay Önce

Başı bozuk memleket

SIRADAKİ HABER