Tosya'da Sessiz Çığlık'' Yardım Edin ''

– Kastamonu’nun Tosya ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde yıllardır devam eden su sorununa vatandaşlar tepki gösterdi

banner266

Sedat Ağacıkoğlu

  Kastamonu (İHA) – Kastamonu’nun Tosya ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde yıllardır devam eden su sorununa vatandaşlar tepki gösterdi. Soğuk kış günlerinde susuz kalan mahalle sakinleri, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda yeni yıla susuz girecek.

  Tosya Bahçelievler Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, yakın bir bölgede bulunan çeşmenin başında her gün kavga ettiklerini belirterek, “ Kaymakamsıza ve Belediye Başkanına sesleniyoruz. Susuzluk canımıza tak etti, bizim burada 40 hane var bunun 20 hanesinde su yok. Bizim maddi olarak almaya gücümüz yok. Biz Tosyalıyız ve bu ilçenin evladı değil miyiz? Yaklaşık üç sene önce Kaymakamlıkta bir toplantı yapıldı ve o zaman bizlere ev yapılacağı sözü verildi. O zamanki görevdeki Kaymakam bizim evlerimize gelerek tek tek gezdi ve yaşadığımız sıkıntıyı yerinde gördü. Şimdiki mevcut Kaymakamımız işlerinin yoğunluğundan daha gelmedi, biz ona gidiyoruz o da bize para ve erzak yardımında bulunuyor. Dağ köylerinde bile su var. Tosya’nın merkezinde ve en büyük mahallesinde su yok. Haber yapınca belki Kaymakam ve Belediye Başkanı mahalleye gelir içler acısı durumumuzu görürler. Kimse ilgilenmiyor mağduruz” diyerek tepki gösterdiler.

  Seçim döneminde parti adayları oy istemeye geleceklerini söyleyen mahalle sakinleri, “2015 yılında o dönem ki Kaymakam ve Belediye Başkanı bizleri kaymakamlığa davet etti. Belediye Başkanı bizim yaşadığımız Bahçelievler Mahallesi Metin Yüksel Karakaş Caddesinde yer alan evlerin riskli yapı kapsamına alındığı ve imar yollarının açıldıktan sonra Kentsel Dönüşüm kapsamında üçer katlı evlerin yapılacağı sözünü verdi. Bizler, üç yıldır verilen sözün yerine getirilmesini bekliyor ve umut ediyoruz. Evlerimiz yapılacak diye yıkılmak üzere olan evlere tadilat yapamadık zaten imkânımız da yok. Muhtara gidiyoruz bize yardım edin su aboneliği alalım diye muhtar ne yapsın evler yıkılacak o yüzden abonelik alamıyorum diyor. Bize yardımcı olamıyor. Muhtar, her konuda bize yardımcı oluyor fakat bu konuda o da bir şey yapamıyor. Seçim döneminde hangi parti adayı bizden oy istemeye gelirse Biz mahallemize gelenleri bu çeşmenin başında karşılayacağız dediler.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nilgülgür
Nilgülgür - 6 ay Önce

Bu devirde su sorunu...
Eğer gerçekte böyle bir sorun var da giderilemiyorsa bu merkezi yönetimin değil...
Yereldeki liyakatsiz yöneticilerden kaynaklanmaktadır...

Ge
Ge - 6 ay Önce

Bizm memleketimizin insanına nasıl yapılır bu nerde yöneticiler nerde bu insanların sorununu giderecekler siz anca insanları görünuldugu gibi yargılar memlektimizin tam ortasinda bu insanları susuz birakirsniz siz busunuz işte kendileri 1 saat bile susuz kalmaya tahammül edemezken söyleyin niçin bu insanları aciz edersiniz ?????

Mahalle sakini
Mahalle sakini - 6 ay Önce

Bu su sorununu çözsünler artık sayın kaymakamımız duysun sesimizi artık canımıza tak etti yeter kendimizi geçtik artık çoluk çocuğumuza acır olduk su doldurmaya giderken arkamızdan ağliyolar mecburen götürüyoruz biz suları doldurana kadar çocuklarımız donuyor ne kadar giydirsende elleri yüzleri üşüyor sonra çocuklarımız hasta oluyor soğuktan hastaneye yatırıyorlar içler acısı bi durumdayız ne olur sesimizi duyun artık gerekirse bidaha ararız gazeteyi bağırırız bu kez sayın cumhur başkanımıza seslenecez hâlâ gelipte bakmadılar neden çünkü dışarda dondurucu soğuk var gelemezler işte biz bu dondurucu soğukta çoluk çocuk çeşmeden su doldurma sırasında bekliyoruz lütfen ne olur bizim sesimizi duysunlar artık ille pankartlarla protestomu yapalım illa grevmi yapalım neyi bekliyorlar bizim kaymakamımız isyanlardayız yardım bekliyoruz

Tosyalıyım
Tosyalıyım - 6 ay Önce

Benim 45 yaşındayım benim çocukluğum bu insanların arasında geçti ben bildim bileli bu şekilde bunlarda insan elekçilik yapıyorlardı benim dönemimde geçim kaynaklarıdır bu insanlara yardım edin

avcı
avcı - 6 ay Önce

belediyenin kendine faydasi yok ki garibana olsun bu dünyayı garibanın ahı yıkar

Kul Ahmed
Kul Ahmed - 6 ay Önce

Bu problemin sorumlusu kim, bunu sormak icap ediyor

Mahhale  sakini
Mahhale sakini - 6 ay Önce

Simdi bu haberi sayın kaymakamımız sayın belediye başkanlarımız sayın tosya halki duydu ama halen biz bisey duymadık ve internete haber görüyorsunuz ay yazık veya suriyeli görüyorsunuz aciyosunuz peki bu insanlar için neden birlik olmuyorsunuz yani illa bu eziyetten bu susuzluk tan can mi yanarsa sesimize ses olcaksınız çok ayıp birlik olup sesimizi duyurmaya yardim etmek yerine ukala ukala yorum yapmayın ve biz saçımızdan kıyafetiniz den memnunuz tek isteğiniz su rezil olmamak siz evlerinizde rahat rahat çamaşır bulaşık makine yıkarken biz ellerimiz dona dona yıkıyoruz ve bilip bilmeden konuşanlara sesleniyorum akılı olun..

Gurbetçi
Gurbetçi - 6 ay Önce

İnşaalah bu sorun giderilir giderilmesi lazım.

SIRADAKİ HABER