Tosya'Da Saat Kulesi ve 3 çeşme hizmete açıldı

Tosya'Da Saat Kulesi ve 3 çeşme hizmete açıldı

Tosya Belediyesince kent merkezinin revizesi için tasarlanan anıt saat kulesi ve 3 adet çeşmenin yerleştirilmesine başlandı. Alt kaideleri Tosya Belediyesince hazırlanan yeni saat kulesi ve çeşmeler kısa sürede yerleştirilirken hizmete açıldı.

Osmanlı temalı saat kulesi anıt mantığıyla tasarlanırken 4 taraflı çalışılarak 3 kattan oluşturuldu. Anıt saat kulesinin en alt katında oluşturulan pencerelere Selçuklu Devletinin simgesi Selçuklu yıldızlarının işlendiği dile getirilirken, Orta katta Osmanlı İmparatorluğunun simgesi Osmanlı arması rölyef olarak yerleştirildi.

Yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Tosya Belediye Başkan Vekili Ali Mutlu, anıtın en üstünde de Türkiye Cumhuriyetini simgeleyen Ay Yıldız’ın işlendiğini vurguladı. Başkan Vekili Mutlu; “Anıt saat kulesi metal konstrüksiyon üzerine heykel ve anıt malzemesi olan Cam Elyaf Takviyeli Polyester (CTP) olarak çalışılmıştır. Anıt saat kulesine ince bir doku uygulaması yapılırken toplam yüksekliği 10,60 m’dir. Tosyalı Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail
İsmail - 11 ay Önce

Sanki çok büyük bi iş yaptı 10 senedir bunları koydu karagülenin el arabasıyla yaptığı çayınnüstündeki taşları degiştiremiyor

Hasan çelik
Hasan çelik - 11 ay Önce

Suya ne zaman zam yapacaksınız?

Tosyali
Tosyali - 11 ay Önce

Saat yüksekliğini 10.6m değil 1006m yapsaniz neye yarar
Tosya Hastanesi'nde özel hastanelerde peynir ekmek gibi bulunan mr makinası bile hala yok
Siz de gururla 10.6m yükseklikteki kulenizle övünür yazık yazık
Bu arada haberci o levhayı okutturma gitte yarın mr makinasının haberini Yalta görelim

Tosyali
Tosyali - 11 ay Önce

Yazıklar olsun bıktık içi boş hava dolu olan balonunuzdan

Murat
Murat - 11 ay Önce

Belediye luzumsuz isler mudurlugune donustu. Acaba kime rant cikti bu sacma sapan projede

Zzzz
Zzzz - 11 ay Önce

Okuduk sn gazeteci arkadaş..belediye şimdiye kadar ne yapmış tosyaya tosyanin çehresini mi değiştirmiş tosyaya şimdiye kadar yapılmayan ne yapmış anca laf uretiyoruz...seçime 1 sene kala asfalt hidirlik saat kulesi ortaya çıktı şimdiye kadar klasik belediyecilik dışında ne yaptinizki...hükümetin yaptığı projeleri beldeye vaatleri olarak millete sunmaktan vazgeçip belediye olarak halka mantıklı yapılabilir gözle görülebilir vaatlerde bulunsaniz inandırıcılığınız artar teleferik ne oldu uçuklar ne oldu parklan modernizasyonu ne oldu hala osmanlı parkı çarşının göbeğindeki park 10 sen önceki haliyle duruyor...osmanlı parkinindaki ise yaramaz havuzları yıkmak yedek modern şekilde imar etmek çok mu zor. ...modern çarşı artık miadını dokldurmus vaziyette oranın yerine daha güzel yatırımlar yapılamazmi vs vsvs bir sürü madde sıralanır yapılmayan yada yapılamayan! !!!

doslar
doslar - 11 ay Önce

toki anahtar teslimati nezaman kira odemekten bikti vatandaslar

SIRADAKİ HABER