TOSYA'DA REKOR KAN BAĞIŞI

Tosya'da iki günde rekor bağışı yapıldı

TOSYA'DA REKOR KAN BAĞIŞI
SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) - Kastamonu’nun Tosya ilçesi Türk Kızılay’ı tarafından 3 aylık periyodik zaman aralığında düzenlenen kan bağışı kampanyasında rekor kan bağışı yapıldı. 
  Türk Kızılay’ı ilçemizde 2016 yılının ilk kan bağışı kampanyasını düzenledi. Kızılay Kan Merkezi’nden gelen ekipler tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlanan bağış tırında kan alımı yaptı.
  İnsanlarının sağlıklı hayat sürdürmeleri ve ihtiyaç halinde kullanılması amacı ile yapılan kan alımı Türk Kızılay’ı tarafından 3 aylık periyodik zaman dilimi şeklinde gerçekleştiriliyor.
  Bir ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığına dikkat çeken yetkililer ihtiyaç anında kan bulmanın çok zor olduğunu ve doğal afetlerde yardıma ilk koşan Türk Kızılay’ının kan ihtiyacında her zaman vatandaşın yanında olduğunu söyledi.
  İki gün sürecek olan kan bağışı kampanyasına Tosya Halkı yoğun ilgi gösteriyor. İki gün önce başlayan kan bağışı kampanyasında 232 ünite kan alımı yapıldı. Toplam
  Kızılay kan bağışına bir destek te gazetecilerden geldi. Tosya’da iki gün içinde alınan 232 ünite kan ile Kastamonu merkez ve ilçelerinde toplanan en yüksek kan bağışı oldu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER