TOSYA'DA O KARAYOLUYOLU HEYELAN VE SELDEN TAMAMEN TRAFİĞE KAPANDI

TOSYA'DA O KARAYOLUYOLU HEYELAN VE SELDEN TAMAMEN TRAFİĞE KAPANDI

 SEDAT AĞACIKOĞLU 
  KASTAMONU (İHA) - Heyelan yolu ulaşıma kapattı.Kastamonu’nun Tosya ilçesinde yağan yağmur nedeniyle meydana gelen sel suları ve akan çamur Tosya-Kastamonu karayolunu ulaşıma kapattı.

 Tosya Çamlıdere Bağlarbaşı mevkiinde çamur yola aktı. Yağan yağmurla birlikte tepelerin yamacından kayan toprak ve çamur Kastamonu yolunu trafiğe kapattı. Polis ekipleri ve belediye ekiplerinin uzun sürede ulaştığı Kale yakası Bağlarbaşı Çamlıdere mevkiinde yol açma çalışmalarına devam etmekte.


Belediye Başkan Kazım Şahin olay yerine gelerek çalışmalar hakkında ekiplerden gerekli bilgileri aldı.Başkan Şahin gazetecilere yaptığı kısa değerlendirmede '' Akşam saat 19:30 ilçemizde meydana gelen şiddetli yağmur ve dolu yağışı sonrası Tosya'yı Kastamonu'ya bağlayan yol güzargahında çamur ve toprak kayması meydana geldi.Bölge karayolları müdürlüğü sorumluluk alanında olmasına rağmen belediyemiz vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli ekip ve araçları ile olaya müdahele etti.Kastamonu karayolları müdürlüğünü konu hakkında bilğilendirdik.Yalnız karayolları ekipleri bizlerin afet alanına gelmemiz zaman alır siz biz gelene kadar belediye olarak yol açma çalışmalarına başlamamızı rica ettiler.Allah'tansel felaketi öncesi ve sonrasında herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır.Ekiplerimiz geç saatlere kadar çalışmalara devam ederek Tosya-Kastamonu yolunu trafiğe açaçağız.Ancak şu an itibarı ile yol kapanmış durumdadır''dedi1 metreye yakın çamur yığını oluştuğu Tosya -Kastamonu Karayolu’nda Tosya şehir merkezine gelen ve Kastamonu’ya giden araçlar yolda mahsur kaldı. İş makineleriyle birlikte bölgeye gelen belediye ekipleri yol açma çalışmalarına hızlı bir şekilde devam etmekte.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 22:39
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER