TOSYA'DA KÖPEKLER TERÖR ESTİRİYOR

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) – Kastamonu´nun Tosya İlçe merkezinde başı boş gezen köpekler vatandaşları tedirgin ediyor. Özellikle çevre komşu ilçelerden ve köylerden getirilip ilçe merkezine bırakılan köpekler ilçe halkını ve esnafını canından bezdirdi.

 İlçe merkezindeki caddede ve ara sokaklarda guruplar halinde dolaşan köpekler tehlike saçıyor. Özellikle çöp kutularının olduğu bölgelerde kümeleşen köpeklerin yoldan geçenlere havlaması dikkatlerden kaçmıyor. Esnaf ve vatandaşlar bu duruma tepki göstererek “Cumhuriyet meydanında bu kadar başı boş köpeğin dolaşması son derece sakıncalı ve anormal bir durum. Köprü üstünde ve çay boyunca başıboş köpekler toplu şekilde adeta terör estiriyorlar. Özellikle çöp kutularının çevresinde yemek için kümeleşen köpekler bir çocuğa saldırıp yaralarsa bunun hesabını kim verecek. Bunun yanı sıra yemek için çöp kutularını dağıtıp çevreyi kirletiyorlar. Sabah iş yerimizi açmaya geldiğimizde gördüğümüz manzara son derece kötü ve sağlıksız. Bu köpeklerin başına olumsuz bir şey geldiği zaman hayvan severler ortalığı ayağa kaldırıyor. Bu hayvanlar şimdi onlarda ilgi bekliyor. Fakat hiçbir hayvan sever şimdi bu köpeklerin açlığına bir çözüm bulmuyor. Buradan birkaç esnaf kardeşimize de seslenmek istiyorum özellikle ilçe merkezinde bulunan market sahipleri iç kısımlarında bulunan kasap reyonlarından arta kemik ve sakatatları en yakınlarında bulunan çöp konteynırlarına atıyorlar ve sonuçta bu aç kalan köpekler ilçe merkezinde toplanıyor. Yetkililerden özellikle belediye zabıta ekiplerinden bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2018, 22:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayvan sever
Hayvan sever - 10 ay Önce

Hayvan severlere değil belediyeye seslenin nerde barınak hani o hayvanlar aç susuz belediye ilgilenmiyor bayram geliyor temizliğe başlarlar nerde başı boş hayvan varsa toplayıp katliam yaparlar onların hayvan sevgisi bu bı barınak olsa o hayvanlar ne insanları korkutur ne uyuz olur nede katliam yapılır tek sorun doğru düzgün barınağın olmaması

Hayvansever
Hayvansever - 10 ay Önce

O köpekler insanlara bile havlamazken zararları nasıl olcakki bence çok vicdansızca bi haber yapıyorsunuz onlarında yeryüzünde yasamaya hakları var bunu unutmadan haber yapın kimseye zararları yok ki görünenen ortada sizde aç kalın sizde çöplerden ekmek toplarsınız hayvan tabiki yiyeceğini aramak için çöpleri karıştırcak yaptığınız haber çok acımasız

Adem Hızarcı
Adem Hızarcı - 10 ay Önce

Gerçekten yetkililerin bir çare bulması gerekir.

Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

Ne zamandır bu sorun devam ediyor. Bimere yazdım belediyeden bu konuyla ilgili cevap geldi ama çözüm gelmedi.

Kul Ahmed
Kul Ahmed @Ahmet - 10 ay Önce

Belediye ne etsin? Avrupa'da sokaklarda böyle başıboş köpek göremezsiniz, bence kanun kapsamında konuyu değerlendirip, çözüm getirmek gerek. İş mecliste çözülür.

Belediye nerede
Belediye nerede @Ahmet - 10 ay Önce

Hayvanseverlere seslenmek yanlış olmuş BELEDİYE NEREDE Demeniz gerekirdi. Değişim zamanı geldide geçiyor bile.....

Mehmet Yayan
Mehmet Yayan - 10 ay Önce

Dün gece babada saldırdılar.Önceki dõnemlerde öğrenci ve velilerimize saldırdılar.Cözümsüzlük çözüm değildir.Ben de bende kedi besliyorum. Bu konuda yetkilerinden yardım ve çözüm istiyoruz.

Fatma arkan
Fatma arkan - 10 ay Önce

Ben her geldiğimde Tosya ya köpekler aç susuz sokaklarda kazım şahin bence biraz vijdan sahibi olsa o köpekleri bir hayvan barınağına yerleştirir Tosya da sokak hayvanlarını seven hayvan severde yok hayvanlar anca et süt veriyorsa hayvan sayılıp tedavi yapılıyor küçük kedi köpek gibi hayvanın hastalığını veteriner bile anlamıyor Kastamonu ya barınağa gönderiyor yanı anlaşılan o ki Tosya da menfaati olmayan hiç bir hayvana bakmıyor köpek kapının önünde gelene iyi havlıyor sa bakılıyor havlamıyorsa atılıyor kedi çok yavruladı bu da anne dir buda can dır denilmiyor atılıyor hey Tosya halkı biraz vijdan lı olun lütfen belediyesi vatandaşı bu birtek belediyeyle olmaz belediye barınak ve besleme noktaları oluşturur vatandaş bu noktalarda besler hayvanlarda sokaklara yayılmaz tabi insanlarda burda nasıl olsa besleniyor diye evlerindeki canları atmazsa biraz uzun bir eleştiri oldu kusurabakmayın senede üç dört kere Tosya ziyaretim oluyor nerden biliyorsun dersiniz bir hayvan sever olarak her geldiğimde üzülerek dönüyorum istanbula

Hayvansever
Hayvansever - 10 ay Önce

Şimdi siz yaptığım yorumuda yayınlamazsınız bence sizler bi haber yaparken vicdanlı davranarak yapın

Ahsen
Ahsen - 10 ay Önce

Kurukuruya hayvansever olunmaz.Haydin bakalım elinizi taşın altına koyun. Çözüm üretin.Her şeyi belediyenin Üstüne yıkmayın.Yoksa şikayet etmek, Belediye ye ceza aldırmak çok kolay iş. Birde yol gösterin, iş birliği yapın.


SIRADAKİ HABER