TOSYA'DA HABERSİZ YAPILAN ELEKTRİK KESİNTİSİNE VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Tosya ilçe merkezinde hafta sonu ilgili firmanın hiçbir duyuru yapmadan Bahçelievler mahallesinde gün boyu elektrik kesintisi yapması vatandaşın büyük tepkisine neden oldu.

HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

KASTAMONU (İHA) –Kastamonu’nun Tosya ilçe merkezinde son günlerde yaşanan ani elektrik kesilmesine ve son olarak pazar günü Bahçelievler Mahallesinde yaşanan habersiz Elektrik Kesintisine vatandaşlar tepki gösterdi.

Belediye hoparlöründen anons yapılmadan habersiz elektrik kesintisi esnafı ve vatandaşı mağdur ediyor. Özellikle hafta sonu yapılan habersiz kesinti vatandaşı çileden çıkarttı. Elektriklerin hiçbir uyarı ya da bilgilendirme yapılmadan kesilmesine bir anlam veremeyen bir vatandaş: "Kışın elektriğimizin kesilmesine hiçbir anlam veremiyoruz. En azından bir gün öncesinde bir duyuru yapılsa veya Bahçelievler mahallesinde ikamet eden vatandaşlara bir mesaj yolu ile bilgilendirilse idi bizlerde tedbirimiz alırdık. Evinde hastası olan var, ne bileyim sağlığı açısından makineye bağlı tedavi gören var, yeni bebeği olan çoluğu çocuğu olan var bu insanları hiç mi düşünmezler. Kış günü 7 saat elektrik kesintisi yapmanın mantığı nedir? Tamam çalışma yapılabilir ama bir gün öncesinden bir bildirim yapılmaz mı? Vatandaşlar mağdur edilerek hizmet götürülmez. Kanunen vatandaş bilgilendirilmeden elektrik kesilmez bu bir suç. Neymiş efendim enerji firmasının sitesinde duyuru yapılmış. Kardeşim ben mecbur muyum enerji firmasının veya başka yerlerin internet sitesini takip etmeye. Sen bunu yerelde anons yaptıracaksın veya vatandaşa mesaj atacaksın. Firma gerekli yerlere yazışma yapmış olabilir veya izin almış olabilir fakat benim bundan neden haberim yok. Ben ve ailem 7 saat elektriksiz kalmak zorunda neden bırakılıyor. Bu memleket bu kadar başı boş mu kardeşim bunları yazın ki mağduriyetimiz duyulsun" diyerek tepki gösterdiler.

Vatandaşların bu tepkisi karşısında Elektrik kesintisine neden olan çalışma alanına www.tosyahaberleri.com haber sitesi olarak gidip yetkiliden bilgi almak istedik. Elektrik direği çalışması yapan firma çalışanı bir kişi kendimizi Ulusal Basın mensubu olarak tanıtmamıza rağmen bizi tehditkâr bir şekilde konuşarak ‘’ sizi kim çağırdı buraya? buradan çekim yapamazsınız, kesinti hakkında açıklama yapmak zorunda değilim çekin gidin buradan diyerek haksız bir tavır aldı.

Bizde ‘’ Kamuya mal olmuş ve vatandaşların mağdur olduğu bir konuda bizler bilgi alarak haber yaparız ve kimseden de izin almak zorunda değiliz. Hem duyuru yapmadan elektrik kesintisi yapacaksınız hem de vatandaşların mağduriyetini göz ardı ederek basın mensubuna karşı tehditkâr konuşma yapacaksın’’ diyerek gerekli cevabı verdik.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
neriman
neriman - 7 ay Önce

sayın tosya haber,haberciliğiniz gerçekten 10 numara.suluca köyünün alt geçidinde hala bir gelişme yok.gerekirse canlı yayın yapın.bir de siz bakın.muhtar yapılacak diyor.bir alt geçidi yıllardır yapamadılar.tosyanın en kalabalık köyüyüz.siz gündeme getirin bir de.sesimizi duyan, yok yok yok.

Faruk
Faruk - 7 ay Önce

Ariza onarim bakim ve yatirim tesislerinin devreye alinmasi icin 18.11.2018 tarihinde 08:00-16:00 arasinda OSMANLI SOKAĞINA enerji verilemeyecektir. Takip icin Baskent Mobil 186 http://bit.ly/2G7ZnBq Baskent Edas B016

Bu mesaj bana iki gün önceden gelmişti. O bölgede oturan her aboneye gönderilmedi ise bilemem ancak bana bilgilendirme yapıldı.

B
B - 7 ay Önce

Bilgilendirme yapıldı ancak kış günü üstelik Pazar günü bu kadar uzun kesinti yapılmamalıdır

Eşref yentür
Eşref yentür - 7 ay Önce

Haberleriniz çok güzel .Tosya kuyumcu mevki yolları sorunlu iki otomobil yan yana geçemiyor. Biri ileri diğeri geri gidiyor. Açılamıyan yolları var. Rahmetli Karagülle başkan ne yaptı ise o devam ediyor. Aksini itiraz eden varsa söylesin. Dilekçe, cimer,bimerde hayır etmiyor. Yapacağız diyorlar fakat sonuç yok. Bu konuya da el atarsanız Hizmet etmiş olursunuz. Bunu yapmasına hangi vicdan rahat edebilir. Allahım sen yardım et. İyiki varsın Basın selam

Fatih
Fatih - 7 ay Önce

Bizim haberimiz oldu daha önceden. Tepki vermek için haber almamaya gerek yok, şu soğukta gün boyu elektriğin olmaması zaten yeterli bir tepki sebebidir, son zamanlarda kısa süreli de olsa sık sık kesinti oluyor . Amma lakin o gün haberi olan pek çok insan vardı o başka mesele.

Adsiz
Adsiz - 7 ay Önce

İnsanlar ne tehlikede çalışıyorlar siz esnaf diyorsunuz candır bu can

zafer
zafer - 6 ay Önce

ben daha önce yıllarca tosyada görev yaptım şimdi Ankara'ın bir ilçesindeyim burada günlük elektrik su kesiliyor ben tosyada kaldıgım zanamlarda 2 saat elektrik kesilmişti sanırım sansar trafoya girmişti o zamanda ben burada Tosyayı arar oldum o konuda siz daha iyisiniz:))))

SIRADAKİ HABER