TOSYA'DA GİYİM PAZARI YERİNE TAŞINAMADI

Tosya ilçesinde Giyim Pazarı Belediyenin almış olduğu karar ile yeni yerine taşındı.Fakat Giyim pazarı esnafı buna tepki gösterdi.

TOSYA'DA GİYİM PAZARI YERİNE TAŞINAMADI
banner255


Talepleri değerlendiren Tosya Belediyesi Sebze ve Meyve Pazarı’nın tekrar eski yerine taşınamayacağı ve 100.Yıl Caddesi üzerinde hizmet veren Giyim Pazarı’nın çarşı içinde eski sebze ve meyve Pazar yerine taşınmasını kararlaştırdı.

Bayram dönüşü taşınması kararlaştırılan Giyim Pazarı’nda ilçe Pazarı olması nedeniyle dün start verildi.  Pazarın taşınmasının ardından bazı esnaflar yeni yerinde tezgahlarını açarken bazıları ise kendilerine verilen yerin yetersiz olduğu gerekçesiyle tezgah açmadı.  Arabalarını yeni Pazar yerine çeken Giyim Pazarı esnafları kendi aralarında toplantı yaparak kendilerine yeterli yer verilmesi için Belediyeye müracaat edilmesini kararlaştırdı.

Yeni Pazar yerinde ilk gün tezgah açan bazı Giyim Pazarı esnafı pazarın taşınmasından memnun olduklarını dile getirirken, tahsis edilen yerin yetersiz olduğundan şikayet eden esnaflar ise tezgah açmayarak oturma eylemi yaptı.  

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2015, 22:41
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256