Tosya'da Gece Yarısı yapılan Uygulama

Kastamonu´nun Tosya İlçesinde belediye tarafından ilçe merkezinde cadde ve sokaklara konulan dubalar yine belediye tarafından gece yarısı kaldırılmıştı.

banner266

 

Edinilen bilgilere göre belediye tarafından görevlendirilen kişi veya kişilere iddialara göre gece yarısı cadde ve sokaklarda dükkân önlerine vida ile sabitlenen yüzlerce duba alelacele tekmelenerek söküldü. Görgü tanıklarının iddiasına göre dubaların bu şekilde sökülmesine tepki gösterdi. Yapılan uygulanın yanlışlığından şikayetçi olan bir esnaf’’ Bu dubalar buraya takılırken günlerce uğraşıldı ve sökülmesin diye dip kısımlarından vidalandı. Bunlar bizlerin parası ile alındı ve dükkan önlerine monte edildi. Şimdi sosyal medyada sökülme görüntülerini izlediğimiz zaman resmen teperek ve kırılarak yerlerinden kaldırılmış. Şimdi size soruyorum bizlerin parası ile alınan bu dubalar ne oldu şimdi, nereye kaldırıldı? Bizlerin bunu öğrenme hakkımız var. Gün içinde ise dubaların söküldüğü yerlerde kalan vidalar çocukların ve yaşlıların takılarak düşmelerine neden oluyor. Az önce yaşlı bir amca yerde sabitlenmiş olan dubanın vidasına takılarak düştü ve kafasını yardı. Dubaların kaldırılması ile ortaya çıkan bu tehlikeli ve çirkin görüntü arabaların lastiklerine de zarar veriyor. Belediye yetkililere bu duruma acil çözüm bulmalıdır’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
YeK
YeK - 7 ay Önce

Halkımız verdiği verginin ne olarak halka geri döndüğün farkında değil. Farkında olsa zaten ona o şekilde zarar vermez.

tosyalı değil
tosyalı değil - 7 ay Önce

bu belediye çalışanı mı ???

Hizmet
Hizmet - 7 ay Önce

Boş durmamak için yapılabilir. Bi gecede yerine gelir AZİZ vatandaşlarım.Cepten çıkmayınca öyle oluyor. Allah vijdanlar nasip etsin inşAllah Amin diyelim

TOSYALI
TOSYALI - 7 ay Önce

Umarım size de tekme atanlar bulunur!!!!

Eyüp Duman
Eyüp Duman - 7 ay Önce

Bu belediye başkanının seçim yatırımı,esnafın tepki gösterdiği dubalar seçim sonuna kadar söküldü :) Gene yüzde 78 çıkar zaten AKP ye :)

SIRADAKİ HABER