Tosya'da'' Demokrasi Nöbetine'' Müftünün Duası damga vurdu

Tosya'da Demokrasi Nöbeti Devam ediyor

banner255


HABER: SEDAT AĞACIKOĞLU 

  KASTAMONU (İHA) –Ülke genelinde yaşanan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, henüz tehdidin geçmediğini ve bugün de vatandaşların sokağa çıkması gerektiğini söylemesi üzerine vatandaşlar Tosya’da Cumhuriyet meydanını doldurdu.

Demokrasi nöbeti altında yapılan programa Belediye Başkanı Kazım Şahin, Ak Parti ilçe Başkanı Metin Ekşi, İlçe Müftüsü Basri Bektaş, sanayici İşadamı Hüseyin Nalbantoğlu, Siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra saygı duruşu ve yüzlerce kişinin hep birlikte okuduğu İstiklal Marşı ile devam etti. Başkan Kazım Şahin Vatandaşlara hitap ederek ‘’ Yüce milletimizin tarihinde çok önemli yer tutacak olan 15 Temmuz 2016 Milli iradeye sahip çıkma, Devletimize, demokrasiye sahip çıkma şölenimize hoş geldiniz. Milletimiz ve siz Tosyalılar dün akşamdan bu güne kadar devlet içinde yapılanmış olan bu FETÖ terör örgütünün yapmış olduğu darbe ve terörist eyleme dimdik karşı durarak gerçekleşmesini engellediniz. Sizler hem devletinize hem de demokrasiye partili partisiz bu dik duruşunuzla sahip çıktınız’’ dedi.

Başkan Kazım Şahin’in konuşması sonrasında ilçe Müftüsü Basri Bektaş yaptığı duaya meydanda bulunan yüzlerce vatandaş âmin dedi.

Yapılan dua sonrası ilçe meydanında toplan yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yaptı.Birlik ve beraberlik mesajlarını verildiği programın gece geç saatlere kadar devam etti.


Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 21:36
banner257
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256